Sign in to follow this  
Followers 0
mironb

logan 1.5 dci

14 posts in this topic

Duminica trecuta am dat peste aceasta "bijuterie" a industriei romanesti de automobile, ultrafiabilul si ecologicul logan 1.5 dci. Nu stiu cat de bine se vede, e filmat cu telefonul dintr-o vitara  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut acum ca n-am postat unde trebuia, rog un moderator sa-l mute la chestii distractive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frate! iti zic eu! loganul ala este in regula....teava aia care este in spatele masinii este pentru fum! daca nu se vede nimic iesind pe ea atunci ori este motorul oprit ori fumul se duce in alta parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...luand in considerare, ca e o masina "noua"stau si ma gandesc ce o sa scoata pe teava aceea din spate, cand o sa aiba varsta masinii mela, de exemplu............... ;D ;D ;D???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina la fel de noua si moderna ca Loganul dar asta da fum tata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina la fel de noua si moderna ca Loganul dar asta da fum tata ;D

Cummins  ;D

Nu crezi ca e cam prea mult pentru o comparatie cu un 1.5 dci ? hahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gizas !  :D

Mananca ceva stricat,d`aia e bre` ditamai fumu` !  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu era fum de motorina din tractor, era fum de turbina sau injectoare bulite, taranu' de la volan o mai si alerga, pe prima portiune aveam 110 si de-abia m-am apropiat de el dupa cum se si vede, pacat ca n-am avut o camera mai buna, avea toata partea din spate afumata complet. Culmea e ca am trecut printr-un filtru rar+arr+politie rutiera si cine naiba o mai fi fost, fraieru' s-a dus bine mersi cu fumul lui cu tot, pe mine m-au oprit sa ma intrebe de autorizatia de la numerele rosii de pe vitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D fumul la logan poate fii de la filtrul de aer neschimbat sau ciptuning, de la turbo nu scoate fum pt ca turbina fara VNT de joasa presiune, aia nu pica niciodata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea am eu experienta dar cred ca si o distribuite prost reglata poate duce la un asa volum de fum.

Gresesc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma pricep la diesel, dar de la cip sigur nu era, se vedea ca o calca pe coada grav, dar degeaba, avea in neregula ceva la motor pentru ca nu-i tragea deloc, am stat in fundul lui pana la prima coasta, unde i-a murit pe la vreo 50 la ora si cred ca i-a dat a doua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina la fel de noua si moderna ca Loganul dar asta da fum tata ;D

Uita-te mai atent!

Ce vezi nu e fum, omul imprastie pe camp insecticid, bre  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ValiU distributia prost montata duce la modificarea avansului deci fum albicios nicidecum negru.

@xydexter daca nu tragea atunci e clar filtrul de aer infundat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0