Sign in to follow this  
Followers 0
alexandrubog

are cineva anvelope debica?

11 posts in this topic

Salut,are cineva pe masina anvelope de iarna debica?sunt curios cum se comporta...modelul ala frigo 2 vad ca e recomandat de catre multi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca cei cu anvelope scumpe se plang de calitate mereu...  :P De Debita, chiar nu am auzit pe nimeni sa se planga.

Eu folosesc Debica ca si cauciucuri de iarna, de 2 ierni si sunt super multumit. Nu am derapat si nu am ramas impotmolit absolut niciodata... si cam fac offroad-uri. :)

Pentru anotimpul rece, cand performanta trece pe locul 2-3 eu zic ca isi fac treaba cu brio.

Multa bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi pt pareri,mie mi s a parut ca au un model de striatii foarte bun,copiat din ate mi am dat seama de la dunlop ,model care mi se pare foarte potrivit pt iarna,eram curios sa stiu calitatea cauciucului(aderenta,uzura in timp etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut Pirelli de iarna si m-au tinut fix... o iarna. Dupa care au dezvoltat galme si batai pe toate partile. Facea masina ca toti dracii, ziceai ca am roti patrate.

Si nu, nu a fost de la depozitare.

Nu mai vreau caucioace de iarna "de firma cu traditie". La alea de vara nu ma incurc, ca se mai intampla sa merg mai tare si mai la limita ;), insa la mers pe zloata... Profil cat mai accentuat si pret cat mai mic. Barum, Debica, Continetal. Desi pare aiurea, ma descurc prea bine cu astea. Si stau la munte, si mai scap si pe drumuri nasoale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce spun testele astea,de fapt asta este o alta intrebare vis a vis de cat de concludente sunt aceste teste dar despre matador stiu ca fac galme foarte usor,si stiu pt ca am lucrat intr un loc si aveam cateva zeci de masini echipate cu asa ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa-ti zic, eu am fugit de Michelin pt ca am patit sa faca galma dar nu am vazut sa fuga lumea de ele din aceasta cauza, oricum MP52 este cel mai bun cauciuc de la Matador .

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,ar fi un pret ok pentru debica 185/65/14 86T  ''vara '' la pretul de 155 ron cu tot cu montaj si echilibrat?!!!!  astept pareri!!! sau 185/60/14 82T la 150 ron  cu montaj si echilibrat?  oferta este valabila din 25 feb 2010  haide adi un sfat te rog!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomand 185/60/14 82T la 150 ron  cu montaj si echilibrat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debica de vara, nu am folosit, nu stiu cum se comporta.

Pe 65 sunt cam mari pentru un mers sportiv, pe curbe... dar f bune la gropile din asfalt.

L.E. De fapt, am avut Debica de vara, pe Logan-ul de la munca. Erau cam zgomotoase. Pe drum ud se comportau satisfacator dar pe asfalt uscat cam pierdeau aderenta la frane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata am incaltatat-o jenti borbet 14''ET 33 +cauciucurile debica passio 2 vara se comporta bine franare eficienta stabilitate buna demaraj mai bun dar socuri mai puternice,am luat 185/60/14 am vrut initial pentru gropi garada pe 65 dar nu am mai gasit la oferta oricum toata treaba a facut 600 ron am avut o reducere de 120 ron din care am mai dat 20 ron spaga la baieti sa le echilibreze bine+achitat plumbii 21 ron  deci 520 ron pret final ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0