Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

packard

SERVICE AUTO - program prelungit, locatie centrala, preturi prietenesti

47 posts in this topic

Dragi prieteni, colegi de forum,

Dupa o destul de lunga si benefica colaborare pe partea de piese auto si igienizari de climatronic sau AC am deosebita placere de a va anunta deschiderea unui service auto adresat tuturor marcilor de autoturisme.

Locatia centrala, programul perlungit, preturile prietenoase si calitatea lucrarii ne recomanda.

Mai multe detalii puteti gasi pe site-ul nostru: www.la-service.ro

Deja sunt cativa colegi de forum care au trecut pe la noi si pe care ii rog sa posteze aici impresiile lor.

Pentru orice informatie va astept la numerele de telefon pe care cred ca le stiti deja : 0723158052 sau 0745730455 sau 0766720374

Va asteptam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fii pregatit de iarna mergand "La Service"

Vin-o cu masina la noi in service, cu o programare in prealabil, si iti oferim verificarea ei gratuita !!!!

Asta va contine:

- test de rampa (articulatii, frane , suspensii)

- testul lichidelor: frana, antigel, servo-directie, electrolit baterie

- testul de incarcare a instalatiei electrice

- vi se va oferi un deviz estimativ vis a vis de remedierea eventualelor nereguli constatate.

Toate aceste servicii sunt oferite gratuit singurul "pret" cerut este acela de a lasa un feedback pe acest forum, fie el pozitiv sau negativ, vis a vis de experienta avuta in "La Service"

Va asteptam, si DA avem program prelungit si DA suntem si in centru !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Am sa trec si eu, am mai multe de vorbit si intrebat.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat imi luati pentru stingerea martorului airbag si a mesajului  "time for regular service". ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja ma enerveaza cand vad,ca pe langa siglele cu VW,Skoda ,Seat,etc,nu apare si Volvo,pe pagina de start >:( >:(

Trebuie sa fie si un carcotas ;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga packard, coleg de volvo-club.ro cu noi (dar fara volvo), puteai macar sa te deranjezi sa bagi alte texte pe diferitele forumuri pe care ai cont http://www.clubc4.ro/viewtopic.php?f=89&t=4220, si vin-o scris despartit in 2 locuri diferite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Domn'le .....ce imi place cand exista atitudine  ;) cu siguranta , cel putin 1 data voi fi clientul tau  ;)

Succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ mATRIXXX

te asteptam

@ zack

Momentan nu avem interfata de diagnoza pentru Volvo dar va veni si aceea

@ Claudiu

e un site temporar. site-ul final va fi gata in cateva zile si va arata cu totul altfel. Plus de asta va avea un forum tehnic unde veti beneficia de ajutorul unor oamenii foarte bine pregatiti.

@ xydexter

De ce as fi facut lucrul asta? Prefer sa am clienti multumiti la service ( cu alte cuvinte  sa stau de masinile lor pana la 4 dimineata) decat sa fac compuneri ;). Fiecare cu prioritatile lui. si inca ceva, sunt sigur ca si pe alte site-uri vei gasi greseli ;)

@ daann

tu shtii cel mai bine ca doar ai fost pe la noi ;)

@ Danyx

te asteptam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relatia cu clientii se bazeaza si pe atentia la detalii. Oricum, succes  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane da xenoane bagi bre ;D

Hai succes la afacere si ia-ti un Launch x431 si poti face orice Volvo linistit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bogdan

Bagam si xenoane. Si o sa luam si un Launch doar ca e vreo 7000 de ron ;) asa ca pana una alta vreau sa vad si eu ce potential are club volvo ca sa fac investitia asta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mie trebuie sa-mi vina Launch-ul in Dec, desi nu prea cred ca o sa scot banii cu el, pt ca dupa cum spuneai si tu nu prea e potential, oricum 7000RON e un pret bun daca are si updateurile (pt un an) platite in banii astia .

Macar eu sunt sigur ca nu o sa scot banii pe Launch pt ca cerand pretul corect, adica 100RON pt o scanare completa si resetare erori (sau 50 RON resetare) cred ca o sa fie prea putini care o sa plateasca pretul .

Stiu ca o sa-mi sara multi in cap dar asta este ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mie trebuie sa-mi vina Launch-ul in Dec, desi nu prea cred ca o sa scot banii cu el, pt ca dupa cum spuneai si tu nu prea e potential, oricum 7000RON e un pret bun daca are si updateurile (pt un an) platite in banii astia .

Macar eu sunt sigur ca nu o sa scot banii pe Launch pt ca cerand pretul corect, adica 100RON pt o scanare completa si resetare erori (sau 50 RON resetare) cred ca o sa fie prea putini care o sa plateasca pretul .

Stiu ca o sa-mi sara multi in cap dar asta este ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogdane, eu iti dau 100 de ron pentru o scanare completa - daca merge la mine, no problem. Macar sa fie aici, printre noi cineva la care sa apelam decit la reprezentanta...Mai are dumyg un tester bun care se potriveste la mine, mi-a citit tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca preturile la bucuresti sunt foarte mari... la noi in provincie costa o "scanare completa" 130 lei la reprezentanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pai da, ca... ce maninci in baia mare cu 100 ron aici iti iei 2 chifle (mai frumoase, ok)  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O scanare completa la reprezentanta nu face 2 lei, la asa zisele reprezentante Volvo le scapa tot timpul din scanare niste mai multe module, eu sincer nu am incredere si nu dau 2 lei pe o scanare la reprezentanta . Nu-ti scaneaza nici dracu instalatia xenon, car kitul sau sistemul audio, ei scaneaza doar motor si eventual AIRBAG si ABS daca ii rogi foarte frumos, pe langa astea 3 sisteme cam orice masina Volvo mai are inca 10-15 sisteme care se pot scana.  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

valabil in continuare. daca se va dovedi ca avand potential vom achizitiona aceasta interfata,. oricum clientii mei beneficiaza de diagnoza gratuita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ia-l si apoi vedem. Eu sint intre primii care vin la scanat. Cind il ai suna-ma, da-mi sms, mail, ce vrei tu si am venit.

O scanare completa la reprezentanta nu face 2 lei, la asa zisele reprezentante Volvo le scapa tot timpul din scanare niste mai multe module, eu sincer nu am incredere si nu dau 2 lei pe o scanare la reprezentanta . Nu-ti scaneaza nici dracu instalatia xenon, car kitul sau sistemul audio, ei scaneaza doar motor si eventual AIRBAG si ABS daca ii rogi foarte frumos, pe langa astea 3 sisteme cam orice masina Volvo mai are inca 10-15 sisteme care se pot scana.  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa va anunt dar deocamdata vad ca nici la inspectii gratuite, care pe alte forumuri sunt foarte apreciate, nu va inghesuiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inspectia de iarna este in continuare GRATUITA in service-ul nostru !!

Program de sarbatori:

- Luni 21 decembrie – program normal

- Marti 22 decembrie – program normal

- Miercuri 23 decembrie – program normal

- Joi 24 decembrie – emergencies only

- Luni 28 decembrie – program normal

- Marti  29 decembrie – program normal

- Miercuri 30 decembrie – program normal

CADOU de la Mosul!!!!

In toata acesta perioada preturile la uleiurile MOBIL si Mobil 1 sunt incredibil de mici !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valabil

De azi exista si posibilitatea de diagnoza ODB II

Share this post


Link to post
Share on other sites