Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mironb

Ceas boost

13 posts in this topic

Este cam greu de gasit,eu am cautat cam o saptamana pe toate site-urile de tuning si pana la urma am gasit ceva pe cridem.ro,incearca si tu acolo si poate gasesti ceva sa iti placa.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos de site, gasisem unul fain, l-am comandat si cand mi-a venit era cu 100 de lei mai scump decat pe site. Bineinteles ca l-am trimis inapoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am comandat si nu am avut probleme cu ei, ba chiar au fost foarte prompti si seriosi.

Sau poate am fost eu un om norocos si nu am avut probleme cu ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu de pe cridem am comandat, de la altii, o sa comand de la ei, vad ca au preturi acceptabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai, ca nu e asa de simplu :) Vrei de 52 mm in diametru? de 90? unde il pui?

Pe stalp? Pe bord? Ai suport?

Uite-l pe al meu:

386_19_05_09_11_29_48.jpeg

E de 52mm, cu suport de fibra. Se gasesc suporti universali (nu conteaza profilul stalpului A, are o margine care se pileste ca sa vina la fix) pentru 1 ceas, pentru 2, pentru 3.

[img width=800 height=600]http://foto.volvo-club.ro/gallery/386_19_05_09_11_29_01.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam sa-l pun ori ca tine pe stalp, sau daca nu sa-l pun intr-un locas de casetofon, am pus head-unit normal si mi-a mai ramas un locas liber. Acolo as putea sa pun 3 ceasuri de 52, ma gandeam la boost, voltmetru si presiune ulei. Apropo, de unde l-ai luat pe al tau, m-ar coafa si pe mine  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine iti pui un Air/Fuel in loc de...voltmetru - daca tot vrei sa ai ceasuri care te ajuta. E doar o parere.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine iti pui un Air/Fuel in loc de...voltmetru - daca tot vrei sa ai ceasuri care te ajuta. E doar o parere.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu il am pe al meu de la MidnightCaller.

Si, exact cum zice Matrixxx, boost + oil preassure + AFR wideband si esti acoperit cu ceea ce trebuie sa vezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, m-am lamurit, multumesc de sfaturi, imi iau boost, presiune ulei si air/fuel ratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi ca un Air/Fuel ratio wideband (sa nu-ti pui narrow ca-l pui doar daca vrei show, nu date concrete) sare de 150 de euro, cu senzorul lambda ce insoteste gauge-ul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut, m-am cam dezumflat  :D nu vreau sa-mi pun narrow ca e degeaba, mai strang ceva bani si le iau pe toate gramada.

Share this post


Link to post
Share on other sites