Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest dezmembrezvolvo

Vand sau dezmembrez Volvo 960

26 posts in this topic

Motor 3000, cutie automata, piele, full option, jante pe 16" de fabrica, cui de remorcare, stergatoare faruri, functional, acte de romania, se vinde cu totul 1300 euro sau il dezmembrez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Poti pune niste poze cu masina?Este in stare de functionare?ce probleme are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, masina e in stare de functionare, daca doresti mai multe detalii iti las nr meu 0765 045 291

uite si cateva poze cu masina

post-0-12877870685514_thumb.jpg

post-0-12877870689444_thumb.jpg

post-0-12877870693296_thumb.jpg

post-0-12877870696984_thumb.jpg

post-0-12877870685514_thumb.jpg

post-0-12877870689444_thumb.jpg

post-0-12877870693296_thumb.jpg

post-0-12877870696984_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii cat e impozitul la ea? M-ar cam interesa  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, la motor de 3000 este destul de mare, e pe net calculator de impozit poti cauta si afli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am vazut, e vreo 9 meleoane, as lua-o de uichend, dar mai e si asigurarea tot cam atat  >:( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

la asigurare, tot ce sare de 2500 cmc este cu aprox 60 lei mai scump decat ca cele pana in 2000, deci daca eu la motor de 1991cmc am platit 300 lei pe jumatate de an, la volvo asigurarea pe jumatate de an ar fi aprox 360lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

of,ce-mi place modelul asta.daca nu ar fi 10 milioane la inpozit,mai ca as luao eu.plus ca am o gramada de piese pt motorul ala si am si cutia in stare perfecta de functionare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

din ce an este masina,citi Km are,de cind este bagata in tara?are ceva defectiuni?consum?zine si noua mai multe detalii despre ea.poate se gaseste careva sa o cumpere.dezmembrata nu cred ca faci treaba.am si eu o gramada de piese pt una la fel ca a ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie imi place modelel astea masive, pacat mare daca o dai la dezmembrat.

Arghhh...de as avea bani  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ne lasa colegul si pe datorie ;D glumeam

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-a intrebat cineva cateva date despre masina

sper sa nu omit ceva

fabricatie 1996

km reali 300 000

motor 3000cmc 6 in linie 24v (merge rotund si este foarte silentios)

cutie de viteze automata (fara pic de problema)

acte de romania, asigurare itp impozit la zi, totul ok

proiectoare

stergatoare faruri

jante 16" de fabrica cu cauciucuri aproape noi

carlig de remorcare

inchidere centralizata

alarma

pager

pilot automat

interior din piele

gemuri fata+spate electrice

oglinzi electrice+incalzite

cotiera

scaune electrice (cred ca au si reglaj lombar nu am fost atent)

computer de bord

pilot automat

cd player

aer conditionat

incalzire in scaune

trapa electrica

nu merge: pilotul automat (nu stiu sincer ce are) si computerul de bord are displayul stricat

foarte important!!! pentru cei care sunt interesati sa o cumpere si s-au speriat de impozit!

cel care o va cumpara va fi nevoit sa isi faca decat itp si sa plateasca asiguarea atunci cand va fi cazut, impozitul poate sa ramana pe societatea pe care masina acum si va fi suportat de societate, mai simplu de atat nu se poate

ultimul pret al masinii este 1200 euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. nu ma intereseaza variante, spuneai de impozit ca daca nu ar fi ai lua'o ;D cu impozitul s'a rezolvat

still 1200 euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

am face si asa cum zici tu cu inpozitul.dar asta inseamna sa ramina masina pe firma inmatriculata si cine stie,masina este tot a ta atunci[in acte].si stii cum este.cind vinzi o masina,este bine sa te scapi de tot de ea.pe urma putem avea neplaceri cindva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma , o vinzi toata, sau pe bucati ?

Pe mine m-ar interesa :

Scaune + Bancheta

Volan

Bord

Plafon

Fete de usi ...

etc etc etc

adica mai tot interiorul

Momentan nu dispun de bani, o sa am abia pe la jumatatea lunii dec. , dar vreau totusi sa stiu, sa am o idee de ce si cum pot sa fac.

Astept un rsp, mersi frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

str, vad ca tu ai 850, omul vinde un 960, nu cred ca se potrivesc piesele asa usor  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina ramane pe societate atunci nu va fi in acte al noului proprietar. Daca societatea are datorii este cam greu de facut vanzarea, in fapt de a fi scoasa de la finante si trecuta la noul proprietar, trebuie acel document de neurmarire fiscala. Daca ramane tot pe firma..pe langa starea psihica de a avea ceva care nu este al tau in acte...mai exista si posibilitatea ca intr-o zi sa trebuiasca sa plateasca din urma impozitul....pacat de masina...ca e tare faina... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina ramane pe societate atunci nu va fi in acte al noului proprietar. Daca societatea are datorii este cam greu de facut vanzarea, in fapt de a fi scoasa de la finante si trecuta la noul proprietar, trebuie acel document de neurmarire fiscala. Daca ramane tot pe firma..pe langa starea psihica de a avea ceva care nu este al tau in acte...mai exista si posibilitatea ca intr-o zi sa trebuiasca sa plateasca din urma impozitul....pacat de masina...ca e tare faina... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu iti dau un sfat.nu dezmembra masinuta aia,este pacat de ea.in plus daca o dezmembrezi,foarte greu scapi de piese.sunt forte putine inmatriculate la noi asa masini.pina la urma poate se gaseste cineva sa o cumpere.in locul tau nu as da asa masina,trebui sa fii fericit ca detii asa masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana in ianuarie o tin intreaga, daca din cei 2 eventuali cumparatori nu o cumpara nici unul, o dezmembrez

Share this post


Link to post
Share on other sites