Sign in to follow this  
Followers 0
leose

SCHEMA( PUNTE) SPATE VOLVO 440

6 posts in this topic

toate bucsele costa undeva la 600 ron parerea mea acum astept precizarile voastre cate imi trebuiesc sa inlocuiesc absolut tot ce tine de articulatie spate in afara de telescoape care au fost inlocuite,rept ce imi trebuie si cate bucati ,tiranti,bucse, bielete antiruliu,etc.

post-1756-12877870756413_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti bate spatele sau de ce vrei sa le shimbi??Am eu o punte cu bucsi bune pe ea nu bate nimika ti-o dau cu totul daca vrei la 600 de ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,multumesc dar raman cu puntea pe care o am,numai ca trebuiesc inlocuite bucsele,

O intrebare:toata seria 440 are bara stabilizatoare cu bielete antiruliu pe spate?!!! aseara am descoperit ca nu am asa ceva dar exista locasul pentru bara stabilizatoare si bielete antiruliu si inca ceva care este rolul barii stabilizatoare si a bieletelor antiruliu pe spate? ma bate gandul sa-i pun asa ceva astept raspunsuri de la voi!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum nu le ai???

Cu cat luai curbele pana acum, cu 20 la ora? :)

Sigur ca trebuiesc puse. Astfel de componente nu imi suna a optionale.

Sa vezi dupa ce le pui, cum sta pe drum... tanc. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu toata seria 400 a avut bara antiruliu pe spate. A fost chiar un fel de optional...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu toata seria 400 a avut bara antiruliu pe spate. A fost chiar un fel de optional...  ;D

Interesant  :D

Eu le am pe toate si pot sa spun ca 440-ul meu are o tinuta de drum mult mai buna decat alte modele mai noi, unde... fara suparare (poate nici masinile nu erau in cea mai buna stare) dar erau cam "barcoase".

Aici se incadreaza modelele diesel de s/v 40 phase1... [850, v70, s80 (-2000) benzina]... pe care le-am testat. Si la s60 (phase1) diesel am observat un mic tangaj in plus...

Poate si greutatea lor in plus, e un motiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0