mironb

Masinuta de oras

92 posts in this topic

Eu prefer insa o Toyota cu emblema de Citronel si pret de Logan ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feraru3333, ce frumusete  ;D

@jrazvy, da, e cu volan pe dreapta, cam toate sunt, dar se poate transfera pe stanga destul de usor, e un kit-car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[attachimg=#]%7Boption%7D

Lada Kalina

post-1305-12877873640859_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lada Kalina

Faina si asta  :D. Am testat pana acum opel corsa, mi s-a parut cam mamaliga directia si fiat cinquecento, e cam ca tico la senzatie, totusi statea binisor pe drum.  O sa vad ce si cum mai prin primavara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate se pare da, si subiectiv la prima impresie, kalina asta arata mult mai bine ca sandero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O iau ca pe o gluma, nu stiu cum poti compara cele 2 masini?

post-993-12877873644935_thumb.jpg

post-993-12877873646317_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chestie de gust  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mitzubishi colt, honda jazz

Imi cer scuze daca s-au zis deja

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar de aveo HB cu motor de 1.4 de 100 cp nu zice nimeni nimic? >:( eu cred ca ar fi o alegere buna! are si climatronic ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca trebuie sa fac multe sesiuni de drive-test ca sa ma hotarasc.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai vazut cit costa - comparativ cu cele din clasa lui- aceasta masina ?

e foarte buna la stabilitate (daca o iei pentru "raliuri" in configuratia necesara) dar merita ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te referi la a klasse?  :D Mai bine un mini cooper s la banii aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ai banii si esti hotarat sa ne zici si noua ce ti-ai luat, ca nimic nu-ti place ;D

@rich1974 suntem mai multi aici pe forum fosti posesori de Daewoo, nu vrem sa ne intoarcem inapoi, sincer .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ai banii si esti hotarat sa ne zici si noua ce ti-ai luat, ca nimic nu-ti place ;D

O sa fiti primii care o sa aflati, problema e ca nu prea stiu ce vreau, trebuie sa-mi placa in principal  ;D Cam greu tinand cont ca m-am invatat cu T4 si acum cam stramb din nas la orice sub 100 si ceva de cai. In uichend o sa ma dau pe la ranca cu un saxo vts, sa vedem ce stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mini e urit (pentru mine), chiar daca e "s"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dexter, cand te hotarasti la un buget sa ne zici si noua, o sa venim cu o gramada de idei ;D

Mini e super masina, cam scumpa dar foarte foarte FUN .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan....

auzi frate ca omul vrea 100 CP.....aveo are 100 CP...si tu crezi ca mini cooper are confort mai bun decat un aveo? ma indoiesc.....

plus ca e si ieftina si o ia noua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca vrei si putere cu bani putini, mitzubishi colt raliant.

E oferta super buna acum, il iei cu vreo 13000 de euro DDP, pretul fara reducere fiind 17000.

Are motor 1,5 turbo benzina, 150 cp, 7,6 sec pana la suta, raport de compresie 9:1.

Vroiam s-o cumpar eu dar m-am razgandit, nu inlocuieste volvoul. Dar ca a doua masina merge la fix.

PS: mini e superba, dar cam scumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rich ti-am raspuns mai sus, ne-am saturat de Daewoo, degeaba e noua daca e plina de probleme si stii foarte bine despre ce vorbesc ca sunt de foarte multi ani membru pe celalalt forum. De consum nu mai vorbesc, 10-11% in Bucuresti este un consum normal pt un Aveo de 1.4 @94CP, deci eu unul zic pas .

Mini Cooper are 115cp pe cea mai slaba motorizare (benzina) deci se misca cu super talent, nu face suta in 11 secunde ca Aveo .

Am gasit la 4000E un Cooper in Austria o frumusete, cu Navi mare, xenon, piele, trapa si este euro 4 deci taxa e mica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc ca va contrati pentru mine  :D Probabil o sa fac ca la T4, ma sui in ea, vad in cat prinde 150, cum sta pe curbe si o iau daca imi place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now