Guest Lary

Salutare familiei Volvo

11 posts in this topic

Va salut!

sunt newbie aici asa ca este randul meu sa ma prezint: ma numesc Laurentiu si sunt din Bucuresti, sunt graphic designer la o firma de publicitate.

Acum 1 an si jumatate am avut "norocul" sa achizionez un Volvo 460.

Inainte de acest Volvo am avut dacie nova, care nu o pot numi masina (se aduna apa in ea ca in bazinul de inot), ce pot sa zic diferenta este enroma.

Este un model din 1994 noiembrie, pe benzina, de 1,8 pe injectie. Am facut o revizie completa la motor atunci cand am cumparat-o, deoarece fostul proprietar era....un macelar"" si si-a batut joc de ea pana ce a ajuns sa curga ulei din motor ca la robinet.

Acum merge OK, mai am mici probleme la schimbatorul de viteze manual (la maneta ext, am inteles ca e vorba de o saiba ceva)

Ma bucur sa vad ca exista un club volvo si ca pot face parte din el, sunt de pare ca Volvo este o marca care merita toata atentia si care contine toate caracteristicile unei masini de clasa.

O sa mai revin cu poze si poate sa mai discutam.

Numai bine!

Laurentiu

post-0-12877844773477_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata foarte bine "bunicuta"...

Sa te bucuri cat mai multi km de ea fara probleme ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut si bine ai venit printre noi! Frumoasa masina! Merita toata atentia si ma bucur ca ai ales sa intri in club Volvo.Itidoresc cat mai multi Km si sa ne vedem la toate intrunirile clubului....

              MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutari si bine ai venit!

sper sa ne intalnim pe la semafoare... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si bine ai venit in club.

Cati mai multi km cu masinuta fara incidente...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve si bine ai venit in club-volvo,am avut si eu un 440,buna masina,urmatoarea sa fie tot volvo.DRUMURI BUNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

CEAU!

Bine ai venit in club si scuza-ma ca te-am luat mai tare la inceput.Imi pare bine ca ai un 460 si eu vreau sa imi iau unul de prin ,96 dar diesel.

Sa stapanesti sanatos masina fara prea multe batai de cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now