Sign in to follow this  
Followers 0
albert

revizie la 90000 pentru volvo xc 90

9 posts in this topic

pentru cei ce se afla in zona si au un xc si trebuie sa faca schimbu de ulei la cutie va pot da niste informatii in bolzano italia schimb ulei si toate filtrele plus spalare cutie si schimb ulei va costa 800 Euro cu resetare cu tot . Sper sa va fie de folos daca stiti si germana e OK nu neaparat italiana  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare stie cineva cat costa la noi aceeasi operatiune? doar la reprezentanta se poate reseta softu? mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revizia o poti reseta singur urmand pasii de aici .

Iar ca si cost este 1700 ron schimbatul uleiului de cutie automata si ~1800 ron revizia periodica deci in jur de 800e .

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci se poate schimba si-n alta parte. mai trebuie gasit Mobil 3309 si gata. mersi Bogdan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimbat azi la un service din Bucuresti cu Mobil ATF 320 + resetat soft. cost operatiune 550 RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fugi repede la service si arunca uleiul Mobil ATF 320, am spus mai sus ce ulei trebuie, Mobil ATF 3309.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu Bogdan dar Autodata da ca trebuie ATF Dexron III si Mobil 320 care cumva ar inlocui cu o noua formula 3309. cel putin as mi a explicat omul de la service . eu am tot dat-o pe aia cu forumul :) si el pe a lui cu " e a nu stiu cata pe care a facut-o" :(.oricum cred ca o sa te sun maine sa vin la o vizita pt sistemul audio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa mai citesti odata linkul pus de mine .

Condolenate inca o data pt cutie, viata multa nu o sa mai aiba cu uleiul ala, oricum nu esti primul de pe acest forum care face aceasta gresala.

PS> atata timp cat cutia de viteze este Aisin-Warner nu inteleg de ce mai avem aceasta discuție .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0