darius7

pot pune xenon pe s60 din 2003?

74 posts in this topic

D2R trebuie pt masina ta nu D2S .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Bogdan dar m-am uitat pe kitul de xenon sub capota si scrie pe el D2R sau D2S.Deci eu zic ca ar trebui mai mult ca sigur sa mearga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

D2R este pt far reflexiv (fara lupa)

D2S este pt far cu proiectie (cu lupa)

Ma indoiesc sincer ca tu ai lupa, soclul este acelasi dar D2S pus in loc de D2R o sa dea mai multa lumina si o sa deranjeze .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa...eu ma gandeam ca nu se potrivesc.Dar atat timp cat pe kit scrie D2R/D2S banuiesc ca o sa mearga.O sa-ti spun cum e dupa ce le-am pus.Iti multumesc pentru ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce inseamna frate sa fii un comerciant hot, e ca si cum ai vinde in acelasi timp vin alb si rosu, te intreaba clientu daca ai alb si tu ii zici ca ai vin rosu da nu conteaza ca e tot vin si daca il bei efectul e acelasi ca esti tot beat .

D2S in farul tau inseamna orbirea celor de pe contrasens, stiu nu conteaza ca suntem in RO si daca iti da unu flash ii dai si tu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tizule mai ai bre putere sa explici acelasi lucru de 1000 de ori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Tizule de 1000 de ori nu am zis dar parca ma tot repet de vreo patru pagini incoace, cred ca ies sa beau un vin si sa mai stau la frig poate imi vine mintea la cap ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si u acuma.Eu am cerut D2R dar daca mi-a trimis D2S ce pot face is 4 mil le arunc la cos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genial, setul de becuri D2R costa 180 RON dar nu mai conteaza acum.

Trebuia sa refuzi comanda, ti-am zis vinul alb e alb iar cel rosu e rosu, ambele te imbata dar exista diferente mari, ala rosu cica ajuta la inima ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

uitete pe site daca nu ma crezi la Philips 4 mil 2 becuri.De unde sa stiu ca vine D2R si comanda nu am luato eu .Dar nu mai conteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si este adevarat ca pentru a schimba becurile trebuie sa scot faru cu tot si sa dau bara jos? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat sa le montez...dar nu stiu cum sa scot chestia aia din spatele farului.Am tras de ea in toate directiile da nu stiu cum se scoate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata le-am rezolvat ...nu am dat nici bara jos si le-am pus, cam o ora o durat si e adevarat ca m-am lovit umpic pe la maini da o meritat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai lucrul facut cu mana ta e cel mai bun ;D

Bravo, hai cu nu a fost chiar greu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu...dar sa stii ca vad superb(nu orbeste pe nimeni) sunt numai bune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din ce am inteles intr-un final apoteotic este ca ai xenon de fabrica deci nu poate sa orbesca pt ca alea sunt reglate sa bata mai in jos si chiar daca pui D2S in loc de D2R tot nu prea orbesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi, cineva mia facut o oferta : kit bixenon made in China la pretz de 250 ron. Spune ca pe ele e scris HID.

Se merita? Totul e facut in China? De ce pretul e asa mic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De-asta:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi, cineva mia facut o oferta : kit bixenon made in China la pretz de 250 ron. Spune ca pe ele e scris HID.

Se merita? Totul e facut in China? De ce pretul e asa mic?

Daca vrei sa "instalezi" xenonul pe s60 ,chiar nu iti recomand.Mai bine testeaza pe alta masina,inainte sa arunci niste bani...

Am avut eu,dar led uri din China,mai exact Hong kong.Au tinut aprox 3 luni apoi gata au fost..Pretul a fost pe masura , mai scumpa vama(2 ron) ca led urile .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei sa "instalezi" xenonul pe s60 ,chiar nu iti recomand.Mai bine testeaza pe alta masina,inainte sa arunci niste bani...

Am avut eu,dar led uri din China,mai exact Hong kong.Au tinut aprox 3 luni apoi gata au fost..Pretul a fost pe masura , mai scumpa vama(2 ron) ca led urile .

App cum se numeste acel kit?Thunder?sau ceva "fabricat" in Cehia?Ce garantie primesti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Ajutati-ma cu un raspuns va rog. Am un volvo 2.4 bi-fuel 2003 (evident volan dreapta) si nu am xenoane, nu ca ar fi trebuit sa aiba dar as dori acest lucru.

Nu cred sa am instalatie xenon din fabrica. Acum o saptamana am inlocuit un bec de faza si am pus un halogen H7.

Deci ca sa pun xenoane imi trebuie instalatie speciala? sau mai intai trebuia sa intreb daca se pot pune xenoane pe acest tip de volvo.

Multumesc domnilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar daca inlocuiest farurile cu unele de UE (volan stanga) poti pune in siguranta xenon, altfel vei deranja pe toata lumea ba chiar poti deveni un pericol public pt ca la masina ta (RHD) lumina este proiectata spre stanga adica pe contrasens iar daca mai pui si xenon devine chiar deranjant .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now