yonutz_2010

o nelamurire

7 posts in this topic

ce telescoape ar trbui sa folosesc la masinuta  mea ca am pus monroe si nimic nu stiu daca au tinut 3 luni ce marca mai merg puse si sa fie cit de cit bunicele si ceva mai ieftin ca cu criza asta nu prea ne mai permitem orice astept sugestiile voastre ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am tot zis ca Monroe sunt ultimele gunoaie in materie de amortizoare pt ca tot ce ajunge la noi e facut in Turcia. Mergi pe SACHS sau pe Kayaba, sunt foarte ok !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sachs cu mana pe inima, am acum pe volvo, am avut pe mercedes... Jos palaria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca au tinut 3 luni amortizoarele ar fi cazul sa te interesezi de arcuri.

Oricat de proaste ar fi amortizoarele (si nu cred ca e cazul la Monroe), nu e voie sa tina numai atat.

Sunt patit si eu cu niste amortizoare spate... e de arcuri.

Te poti interesa si de KAYABA... au fost montate si din fabrica. A mea din alea a avut si au dus destul de onorabil ~200k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ady nu te contrazic dar sunt si pe fata si pe spate arcurile de vina sau telescoapele sunt turcesti si  de proasta calitate de ce cind pe spate leam pus inapoi pe cele vechi nu mai bat ca pe alea leam schimbat ca am zis sa fie noi toate nu necesitau schimbate  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

telescoapele monroe sunt destul de bune.eu am pus pe fata la un volvo 760,noi le-am pus.la ora actuala masina are 70000 km si sunt ok.mai este un aspect de care nu trebui sa uitam.in Satu Mare este o firma ce reconditioneaza telescoape.dupa ce le iei de la ei,poti spune ca sunt noi.sa nu fi prins ceva asemanator.in 3 luni nu are cum sa se duca,indiferent ce arcuri ai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now