Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mike1

PASIOR AUTOMOTIVE - Piese, Uleiuri, Anvelope, Jante, Asigurari RCA si CASCO

84 posts in this topic

Sigur ca da, avem disponibil la comanda si asa ceva :)

Pentru modelul Dumneavoastra de motocicleta segmentii sunt livrabili numai pe original in termen de 20 zile lucratoare (se aduc direct din Japonia).

Pretul este per cilindru si segmentii sunt la cota standard, pretul fiind 229 lei cu TVA inclus. Va sunt necesare patru seturi pentru cei patru cilindrii ai motorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 2 zile vin cu ceva concret,e necesar un avans inainte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK... OK... dar, pentru cei din "provincie", e un pic mai complicat... trimiteÅ£i voi, prin mail, factura cu care să achităm avansul, la bancă?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu, nu.. raspunsul de mai sus se refera strict pentru comenzile externe, piese care vin la comanda, piese mai rare.

Raspunsul se adresa colegului cu motocicleta Suzuki :)

Pentru piesele aflate in stoc, adica elemente mecanica, distributii, ambreiaje, rulmenti roata, consumabile, filtre, placute, discuri, caroserie, optica, anvelope, jante etc. nu este nevoie de vreun avans, se achita la receptionarea comenzii prin Fan Courier.

@Heimdallr: sa aveti in vedere promotia pe care o desfasuram la uleiul Castrol SLX Professional Longtec for Volvo Cars A5/B5 0W-30 1L 

Pana la sfarsitul lunii august acest tip de ulei beneficiaza de reducere, pretul coborand de la 68.90 lei/L la 65.90 lei/L in limita stocului disponibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mike, te rog eu frumos, nu mă mai lua cu "dumneavoastră"!  ;D

Am în vedere reducerea, deÅŸi nu e cine-ÅŸtie-ce, însă, oricum, pentru cât îi trebuie maÅŸinii mele, din reducerea aia, practic, îmi iese transportul gratis ÅŸi-mi mai ÅŸi rămân doi lei. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a notat doleanta clientului  :D

Iti stau la dispozitie cu placere, te rog intocmeste o lista cu necesarul de piese si transmite-o la noi direct pe site pe e-mail; vom intocmi o oferta competitiva iar in functie de valoarea comenzii livrarea acesteia va fi suportata de catre societatea noastra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, n-ai înÅ£eles:

- mie-mi trebuie 7 litri. Diferenţa de preţ/litru = 3 lei; Asta x 7 = 21 de lei (avantajul reducerii lunii august);

- transportul = 19 lei;

De aia am zis că-mi iese transportul gratis (plus doi lei)  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles perfect dragule, eu am spus in plus doar ca vei primi gratuit livrarea comenzii din partea noastra, pe langa promotia cu uleiul.. so all is well when iti ends well  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am înÅ£eles că vrei să-mi faci livrare gratuită  ???

Appreciate it, mate, dar n-am înÅ£eles de ce... pentru ce am acest bonus?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deoarece in luna august pentru comenzile in care exista anumite marci de produse decizia noastra a fost sa suportam noi integral costurile livrarii, pentru a veni mai bine in sprijinul clientilor nostri, atat cei noi cat si cei existenti.

Sunt anumite norme interne comerciale in fiecare societate prin intermediul carora se pot oferi diverse avantaje clientilor noi, clientilor mai vechi ..targetul nostru este sa fim apreciati de clienti nu numai prin prisma raportului pret/calitate produse & servicii  :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

As dori si eu o oferta de pret pentru:

-set segmeti:

-set semeringuri supape

-garnitura chiuloasa

-silicon

-kit distributie (adica si pompa de apa)

-bujii

-bucse(sau tiranti cu totul) pt articulatia spate(stanga+dreapta)

-semilune(potcovite sau cum dracu s-or mai chema)stanga dreapta

Senzor oxigen(sonda lambda)

Bolnavul este un V40 1997,85 kw,cod motor B4184S,VIN YV1VW1203VF061777

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daann: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis e-mail cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mike, dacă fac o comandă, înainte de sfârÅŸitul lunii august, pentru 7 litri de Castrol (SLX Professional Longtec for Volvo Cars A5/B5 0W-30), cât ar trebui să plătesc, în total (cu tot cu transport)? THX!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca să nu creadă lumea că Mike nu răspunde la mesaje: am primit deja uleiul despre care am întrebat.

Mike, mulţumesc atât pentru livrare cât şi pentru promptitudine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dimineta  :D

@Heimdallr: multumesc frumos pentru aprecieri, iti stau la dispozitie si pe viitor cand ai nevoie de ceva pentru masinuta (..sau ce mai ai tu prin curte: camion, motocicleta, scuter)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Revin cu o cerere mai ciudată. Rog un administrator/moderator să ÅŸteargă postul, dacă e necorespunzător.  ;D

Mă interesează oringurile pentru injector de Subaru Forester, 2001, 2.0 L DOHC H4.

Thanks!

post-4113-1287788955283_thumb.jpg

post-4113-1287788955283_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super preturi,super de treaba...recomand! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!

@Heimðallr: daca producatorul piesei, respectiv constructorul masinii, fabrica si livreaza separat respectivele oringuri atunci ele se pot importa fara nicio problema. Pentru a verifica aspectul acesta este necesara seria de sasiu a masinii pentru a vedea in program cum sta treaba :)

@daann: multumesc frumos pentru apreciere, sa te folosesti cu placere de piese :D ..te astept cand ai timp la mine la birou sa iei factura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din câte cunosc, sunt comercializate ÅŸi separat. Momentan, nu ÅŸtiu seria de ÅŸasiu, dar, în cel mai scurt timp, revin cu ea.

Am o presimÅ£ire bună...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin, mai repede decât mă aÅŸteptam, cu seria de ÅŸasiu (Forester 2001): JF1SF5LJ42G096427  ;D

Din câte cunosc, sunt trei pentru fiecare injector. E bun ÅŸi set, dacă găseÅŸti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heimðallr: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua, as dori o oferta pentru anvelope dunlop sport maxx tt cu dimensiunile 205/55/r16.Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bricheta: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM si e-mail cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ai cumva anvelope iarna dimensiunea 175/65/14 si la ce bani?

multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites