nnd

capace roti volvo S 40

5 posts in this topic

Tocmai mi-am pierdut unul dintre capace

Sunt in cautarea altora daca are cineva de vanzare astept oferte sau daca stie cineva vreun loc de unde pot lua ceva dragut si mai ieftin,eventual ceva cu volvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salut! Si eu sunt interesat de un set de capace. Si apropo, as vrea o parere despre cauciucuri. In carte scrie ceva de 195/60 R 15 (88V), iar eu o am incaltata cu 185/65 R 15. Vreau sa iau 2 buc. noi pentru fata si nu stiu de care...Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

     In carte scrie ceva de 195/60 R 15 (88V), iar eu o am incaltata cu 185/65 R 15.

In talonul riginal al masinii imi apar ambele variante.Momentan si a mea e echipata cu 185/65/15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    La mine in talon, pe langa faptul ca dobitocii de la RAR (a se scuza expresia RAR ;D) mi-au trecut-o ca Euro 2, desi am 2 sonde lambda si motorul este trecut la ei ca Euro 3, mi-au pus si cauciucuri 195/55/15.

    Pe toate site-urile din afara, cauciucurile recomandate sunt 195/60/15, pana si vitezometrul e calibrat pentru acea grosime de talon  (60), asa ca mi-am luat 195/60/15 si numa' sa indrazneasca sa ma amendeze pe faza asta...  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

In talonul meu scrie 195/55/15 si 205/55/15, la fel ca in brifu' de la nemti, dar cred ca mai bine e pe 60. Momentan stau pe astea (195) ca-s aproape noi.

Scuze pentru offtopic ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now