Sign in to follow this  
Followers 0
arpi2390

Saab - Bernie Ecclestone?

9 posts in this topic

După cum probabil toată lumea a auzit deja Saab a fost pus la vânzare de către General Motors anul trecut fără succes. Dar în ultimele zile a apărut ÅŸtirea aceasta: http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/8447365.stm

Oare nu este interesat Dl. Ecclestone de Volvo?  ;D

They are both Swedish after all.  ;)

ÃŽn loc de Geely...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca SAAB este la mai putini bani ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extraordinara mobilizarea de forte!

Bravo lor!

Noi cand mai "dam la moaca"?

O rosie... o varza, o gogonea murata... macar un ou imputit.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar, bravo lor!!!!

Ar fi trebuit insa ca si proprietarii de SAAB din USA sa faca acelasi lucru, mai ales fiindca GM e tot de-acolo si in plus, nu cred ca marsul SAAB din Europa i-a impresionat prea tare pe cei de la GM.

Ar fi bine ca si posesorii de Volvo sa se mobilizeze in asa fel incat sa reusim sa impresionam cel putin guvernul si casa regala suedeza, daca nu managementul Ford, ca in baza chinezilor, avem mai multe sanse sa ne auda cineva urland sub apa, decat ca sa ne inteleaga ei!....

Share this post


Link to post
Share on other sites

voiam sa postez si eu acelasi link. nu stiu ce sa zic. adica, e bine ca i-a luat cineva in sfarsit, dar nu stiu daca e bine ca au fost luati de Spyker. olandejii nu par sa aiba resursele economice pentru relansarea marcii. sau cine stie, poate vor sa faca din Saab un brand si mai exclusivist decat pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ok ca i-au luat unii care totusi fac masini si au habar de ce se mananca in industria auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0