gabrielrm

Service bun in Timisoara

10 posts in this topic

Bull Service (scrie deasupra intrarii)

Twin Motor (cred ca este firma !?)

Str. Amurgului nr. 3, (langa PENCOOP; de la Pencoop spre intersectia cu Calea Aradului, prima intrare care da in spatele primului bloc, la aprox. 50 m. pe dreapta)

tel.: 0256/280151, 0788358847;

persoana de contact: Cristi

Povestea din spatele acestui calificativ, "Caraie la intrare in a II-a ..." http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,742.0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Service-ul s-a mutat si s-a prostit.

Pe scurt - m-a mintit in fata 3 saptamani ca a vorbit cu un distribuitor si asteapta un raspuns dar de fapt nu a vorbit cu nimeni iar la final mi-a facut o treaba de mantuiala in bataie de joc. Mi-a fisurat burduful de la planetara dreapta si nu a facut tot ce vorbisem sa faca.

Mai multe aici http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,742.15.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu recomand service-ul Grand garaj si magazinul Promotor. Service-ul apartine de magazin.

Cei de la service s-au comportat exemplar si au lucrat curat si fara probleme.

Magazinul, care de fapt este un supermarket de piese auto, arata foarte bine si gasesti tot ce-ti trebuie si piese de calitate.

Eu sunt foarte multumit de serviciile oferite de Promotor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm greu de recomandat dar singurul care sa descurcat cu eroarea de sensor de cutie la V70 a fost Petre de la PIT Stop pe Rebreanu ... a stat calare pe comp 10 minute si sa dus direct pe cupla cutiei , si au si service daca e cazul de reparatii mari , costul meu a fost 100 ron pt. tot testul si stergerea erorilor ce mai erau pe acolo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, vreau sa intreb daca stie cineva un service priceput la Volvo sau cineva privat mester( doctor in volvo :) ) pt ca sa imi fac pe viitor diferite operatiuni (electrice, mecanice,etc)....(am un V50 1.6 d din 2006)....Multumesc.... P.S. Am tot cautat pe net si pe forum pe cineva din Timisoara dedicat marci volvo dar nu am gasit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, vreau sa intreb daca stie cineva un service priceput la Volvo sau cineva privat mester( doctor in volvo :smile: ) pt ca sa imi fac pe viitor diferite operatiuni (electrice, mecanice,etc)....(am un V50 1.6 d din 2006)....Multumesc.... P.S. Am tot cautat pe net si pe forum pe cineva din Timisoara dedicat marci volvo dar nu am gasit....

Salut, ce probleme ai la partea electrica ? Cunosc un bun meserias dar nu numai Volvo, este fost inginer de aviatie si acum monteaza GPS-Alarme, cam de toate, pe mina ma ajutat la V70 cand am avut probleme, si la Skoda... daca esti din TM poate ne si vedem ca sincer nu prea am gasit colegi de forum din TM. Iar ca service de mecanica am reparat la Pro Car-Skoda sau Ovarom turbo-injectii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan nu am nici o problema si sper sa fie cat mai mult timp asa ( totul functioneaza bine....doamne ajuta :smile: ) , dar ma gandeam pe viitor daca o sa am probleme de genul filtru particule ( pt o eventuala anulare ), turbo, injectoare, etc, cat si pentru diferite tipuri de revizii ( schimb uleiuri, filtre, placute cu discuri frana, etc ) , arpopo ai mare dreptate....sunt putine persoane cu Volvo din Timisoara care sunt aici pe forum :( .

Edited by dom79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan nu am nici o problema si sper sa fie cat mai mult timp asa ( totul functioneaza bine....doamne ajuta :smile: ) , dar ma gandeam pe viitor daca o sa am probleme de genul filtru particule ( pt o eventuala anulare ), turbo, injectoare, etc, cat si pentru diferite tipuri de revizii ( schimb uleiuri, filtre, placute cu discuri frana, etc ) , arpopo ai mare dreptate....sunt putine persoane cu Volvo din Timisoara care sunt aici pe forum :( .

Doamne ajuta sa te bucuri de ea fara probleme, poate saptamana viitoare ne putem si vedea sa mai barfim modelul, acum si eu is prins cu munca zilele astea de 1Mai muncitoresc sarbatoresc si eu dar dupa avem tip, macar poate cei din TM care sunt aici si citesc sa binevoiasca sa zica si ei prezent undeva la un suc ceva. Toate bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sunt ceva service-uri bune pt Volvo in anul de gratie 2016? Am de schimbat radiatorul de clima (nu l-am luat inca) printre altele mai mici, si nu m-as duce la reprezentanta, dar nici la primul service care-l gasesc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now