Sign in to follow this  
Followers 0
jhon81

Zgomot de la Curele

7 posts in this topic

am un fisiit de la curele ce angreneaza pompa servo si compresorul de clima.am schimbat doua seturi de curele,luate exact dupa masurile originale.masurile sunt 13x1200.am incercat prin stringere/slabire,fisiitul nu dispare.spun ca este de la curele pt ca daca dau cu putina apa pe ele,nu se mai aude absolut nimic.si asa ma dispera fisiitul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-ar putea sa fie si de la vreo rola intinzatoare sau de ghidaj, verifica daca n-au joc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am pus apa cu seringa doar pe canalele de la fulii,nu am rola,nu am nimic la ele,se intinde din pompa de servo.de aia zic eu ca este de la ele.daca nu era de la curele,tot raminea fisiitul,chiar si dupa ce dau cu apa.sa incerc cu altele putin mai inguste?12,5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am mai spus: baga talc(ala de fund de bebe) en-gros.  ;D

Adancimea santului nu are mult de a face, daca ceri cureaua dupa talon.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa incerc mai intii cu talc,cum spui tu,pe urma daca tot face,am sa iau altele mai inguste.din masina nu se aude,dar de afara cind sta la relanti,fisiie de zici ca freaca ceva,este foarte enervant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat si cu talc,din pacate degeaba.am dat un tub din ala mare intreg,fara rezultate.nu am decit sa incerc cu altele mai inguste putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am rezolvat problema.am dat cu stropgel pe curele si acum totul este ok,nu mai fisiie deloc.am gasit remediul undeva pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0