Guest florisa

EPC...martor la bord

12 posts in this topic

mi se aprinde un bec galben la bordul masinii "epc"...de la ce provine erroarea asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1). Incearca sa-ti completei profilul ca sa stim si noi despre CE MASINA este vorba

2). Sigur nu este "ETS" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu e cu suparare ?

Am un "martor" pe nume SERVICE dar care dispare dupa vre-o 3-5 km de mers,e naspa?

Sau tre sa trec pe la ceva inspectie ? E vorba de V40 1,9 D '99,sper ca nimic grav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imediat ce am adus-o,la vre-o saptamana,apropos are aprox.179000 km,sper ca reali fiindca io am cumparat-o de afara direct de la proprietar.Are acte de ITALY,deoarece tipul era italian mutat in Germania,intr-o localitate pe langa Karlsrhue (sper ca am scris bine).Pe el cand l-am intrebat de questia asta,imi zicea ca nu e nici o problema si ca dispare dupa cativa km,ceea ce este adevarat.Eu atunci la distributie ma gandeam si binenteles la ulei;distributia insa nu am reusit sa-i fac,devreme ce nici nu am mai circulat cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pasteurxxx

Te atentioneaza ca trebuie sa-i schimbi uleiul. Daca nu i-ai resetat intervalul de la ultima revizie, masina nu stie ca i-ai schimbat deja uleiul. Nu stiu cum se reseteaza acest interval la modelul tau, in mod normal ar fi trebuit la service sa ti-l reseteze. Nu e nicio eroare e doar o avertizare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pasteurxxx, inseamna ca a depasit un n nr de km, si masina te atentioneaza ca trebuie s-o duci la revizie. Se poate sterge cu un tester, sau sunt ceva smecherii din butoanele de resetat kilometrajul, foloseste functia de cautare a forumului. Dar bineinteles ca mi-a luat-o betty inainte  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci fain,la fel imi zicea si baiatul de la service-ul unde am facut schimbul de consumabile (filtre,ulei,antigel)dar am avut nevoie si de o parere avizata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi ca a scris pe undeva in s40/v40 alex (midnight caller) modalitatea de resetare pt avertisment revizie la modelul tau. Sa o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge pentru masinile pre-2000 din pacate :(

Si eu stau cu Service-ul aprins 2 minute de fiecare data... cre' ca o sa-i scot becu' ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E las'...ca daca nu-i de rau,nu ma incurca prea tare la condus... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine a mers resetarea la martor " SERVICE ", dupa vre-o 3-4 incercari,merci MC Alex  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now