Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest panoschi

Caroserie de 244GL

23 posts in this topic

Unde gasesc si eu o caroserie pentru un 244GL mai noua de '78? Ca tare as avea nevoie de una...

post-0-12877843620644_thumb.jpg

post-0-12877843620644_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-e frica sa te intreb daca e a ta.... :(

Eu am un 244 la mine pe strada, sa ii lipesc un sticker in geam poate il vinde.... Totusi e varianta break (tu ce ai, ca nu se vede din poza ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. E a mea. M-am "pupat" cu o Scania... Ala daca e break e 245 si nu pot sa-i fac recarosare... Si e pacat, n-am bagat decat 1000 de Euro in motor...cu manopera mea.

Thank's anyway.

post-0-12877843620949_thumb.jpg

post-0-12877843620949_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut si eu unul si parca era de vanzare. maine ma uit dupa el si apoi te anunt.

imi pare rau de masinuta ta :(

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot break am gasit si eu.... :(

intereseaza-te daca, dupa 1 ianuarie, poti aduce unul de afara. de adus se poate, dar vezi daca merge recarosarea.

pare rau....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cate stiu recarosare se poate face, dar trebuie sa ai documente de provenienta a caroseriei

Share this post


Link to post
Share on other sites

unul ca in poza si tot alb am vazut pe str. alexandru ioan cuza, sector 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Stai "linistit"ca ala nu-i de vanzare...Ce "dicutii" am avut cu"matracuca"proprietarului ,si numai ma uitam la ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Iar "Mister" Paboschi este un NESERIOS SI FARA DE CUVANT !Mi-a PROMIS ca-mi trimite,contra cost servodirectia(zicea c-o dezmembreaza) si "dus la fund" a fost! MARE RUSINE !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce ma faci neserios daca nu m-am indurat sa ma despart de o piesa (importanta si care merge foarte bine) a "tancului" meu. Inca sper sa il repar. Si, apoi... in Bucuresti gasesti multe alte masini (am gasit eu) mai ieftine cu totul decat ai fi dat tu pe caseta. Pentru mine sunt cam departe sa vin cu platforma sa le iau. Imi pare rau ca ma consideri asa. Sunt, mai degraba, "sentimental".

Sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

          "Simate"Somn Panovschi,

    Era normal si de bun simt ELEMENTAR sa-i dai un semn aceluia cu care TE-AI INTELES asupra afacerii(telefon,mail,etc) ca "ai binevoit"sa te razgandesti,nu sa-l lasi "cu ochii-n soare",asteptand .....ceva ,ca prostu'.Nu ti se pare NORMALA atitudinea asta?

                                                                                Fara stima,

                                                                      ing.Socrate Stanculescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu un 240 din 86 inmatriculat arata f.bine ti-o dau completa pe roti cu acte cu tot,daca reusesc sa vand si motorul lui "big volvo" fac o treaba buna.Pot sa-ti trimit poze cu ea daca vrei.Am pe cineva cu platforma care o poate duce la Bacau ii platesti doar motorina [imi face mie serviciul asta ]. 0726841048

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! ce zici de o caroserie putin tunata?    am un 240 gle benzina 83! masina este superba! inchidere treapa geamuri electrice! praguri eleron argintiu metalizat genti schimbate modelu cu spite mai multe !  Eu am ceva probleme cu motoru! ti-o dau cu totu si la un pret rezonabil! cutia este in 5 trepte a 5-a electronica eu m-am hot sa-mi iau ceva mai nou! interiorul la tancul meu este impecabil! numai sa sa potriveasca motorul tau! ca altceva nu-i trebuie!  a si in situatia care e cred ca reusesc sa ajung cu ea oriunde in tara! scuze ca nu am poza dar iti las un nr de tel 0788822874! nu vei regreta daca vezi masina! cea pe care ai lovit-o tu este rea arata rau! asta e cam acelasi model!  omu de la care am luat-o eu a tinut-o in garaj! vezi ca am si instalatie de gaz omologata pe ea!  o dau cu totu acte ok toate pe numele meu! calarasi oltenita

Share this post


Link to post
Share on other sites

240 gle 83 benzina caroserie impecabila praguri eleron grila fata plasa interior impecabil! 0788822874EU AM PROBLEME CU MOTORUL geamuri electrice fata e tanc !cred ca imi iau masina noua! merita sa o vezi e neatinsa!  a fost tinuta in garaj! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci am cateva poze pt tine dar nu stiu cum! stan81cristi id-ul meu de mess!  acolo e mai usor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

[attach=#]   ce zici de asta men?  daca nu vrei tu masina da mie motoru! ca sincer asi cam plange dupa ea! pe mine m-a costat 2500 e bijuteria si nu prea mai am bani sa mai bag! da un semn daca iti place!

post-0-12877844513353_thumb.jpg

post-0-12877844514212_thumb.jpg

post-0-12877844514837_thumb.jpg

post-0-12877844515406_thumb.jpg

post-0-12877844518569_thumb.jpg

post-0-12877844521031_thumb.jpg

post-0-12877844513353_thumb.jpg

post-0-12877844514212_thumb.jpg

post-0-12877844514837_thumb.jpg

post-0-12877844515406_thumb.jpg

post-0-12877844518569_thumb.jpg

post-0-12877844521031_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat dai pe motor? Este in perfecta stare: segmenti, cuzineti, simeringuri, garnituri de ... (baie, chiulasa, pompa de apa etc), chiulasa rectificatsupape alezate, distribuitor de jinjectie, injectoare, pompa de apa noua. Totul mai putin elicea de plastic de la ventilator si radiatorul (urnare e tamponarii).

Consum 8...9 % la 130CP (pe stand)

Numai pentru caroserie ... 1500 e cam mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai zi cat oferi? si nu doar caroseria ! pleci cu ea la cheie doar ca incalzeste apa! functioneaza tot pe ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am rezolvat masinuta!!!!!!!!!!!!!!  radiator plin cu pamant si piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!merge ceas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!        e tanc!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai zi cat oferi? si nu doar caroseria ! pleci cu ea la cheie doar ca incalzeste apa! functioneaza tot pe ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Ica mai este. Dar saptamana viitoare pot fi contactat dupa ce ma intorc de la Bruxelles.

0723522018

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.