gef045

Un sfat!

11 posts in this topic

Salut!

Ma numesc Cristian si am 25 de ani .

In momentul de fata am un ford ka ,care mai are garantie inca vreo 4 luni.Ideea e ca vreau sa o schimb ,pana acuma ma gandeam sa cumpar un audi a4, dar din cauza asigurari care costa prea mult ma-m lasat pagubas si am zis sa incerc cu un volvo s40 1,8f.

Voi ce parere aveti ? E o masina in care poti sa ai incredere tind cont ca ar trebui sa ma tina ceva vreme?

Va multumesc pentru raspunsuri.

Cristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Esti glumet rau ! Sa intrebi pe acest forum daca e un Volvo bun de ceva ???... Sapa la rubrica care te intereseaza si vei gasi atat plusuri cat si minusuri. Legat de cat ne tin aceste masini ....... i-ti vor raspunde nepotii nostrii ! Mult noroc si i-ti recomand sa risti!!! O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Am  avut tractiuni spate, apoi Ford  iar dupa aceea mi-am zis sa incerc un "cazan" break pe nume V50.O fi bine o fi rau .Vba lui @opus..".nepotii nostri..." Am pariat pe "negru",pina acum  si am cistigat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford...ford... parca am auzit cuvantul asta.

Aici e VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford...ford... parca am auzit cuvantul asta.

Aici e VOLVO

Fordu e bun el dar cam ne incapator,Mai am totusi o intrebare ,,tind cont de conditiile economice in care sa afla volvo acuma e intelept sa cumperi o masina de la ei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Dragul meu Vitalie .NU bat cimpii.Am conexiuni practice si cu marca subliniata de tine iar marca a doua Volvo(prima pt. mine) ,prea bine  se vede.Cred ca ar fi bine ca cei ce si isi dau cu pararea sa aiba pe mina ceva zeci de mii de km o marca ca sa aiba autoritate in a concluziona .Nu trebuie sa ne suparam.Ne putem da zmei in spatele ecranului .

Am un S si acum un ST  de la ford...Vrei sa cumperi unul ?

Pacat ca nu ai simtiti autoironia la cele spuse  despre un "cazan" Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca nu ai simtiti autoironia la cele spuse  despre un "cazan" Volvo.

Cazan, cazan , dar poate e mai rezistent decat o "tigaie stralucitoare". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a fost o ironie fata de Ford, am vrut doar sa-l incurajez sa o schimbe, ca tot doreste, pe un Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei un volvo bun, ia acum cat inca se mai fabrica in europa. Daca vrei sa mai astepti, sa cercetezi ce si cum e cu aceasta masina, sau in ce criza financiara e, atunci asteapta sa te convinga chinezii ca noul lor volvo e mai bun si mai ieftin.

Eu detin un V40 1.9 tdi si sunt extrem de multumit de el. Am mers si cu ford focus, si cu audi si cu mertan. Nici una nu se compara cu volvo la siguranta pe sosea si la confort. Daca vrei o masina de viteza si sprint cum e audi, atunci nu risca nu volvo sa fii dezamagit. Nu pt. ca volvo nu ar tine pasul, sau nu ar avea sprint-ul si viteza destul de bune, dar masina volvo insasi e facuta pentru cei cu respect fata de viata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa te conving...nici pro nici contra...doar un sfat: incearca sa ajungi la una dintre intalnilire noastre si cu bunavointa colegilor-membrilor, vei putea incerca unele dintre variante....VOLVO. Poate as i-ti vei da seama aproximativ cam pentru ce sunt bune masinutele astea. In ceea ce priveste fabrica....doar nu intentionezi s-o cumperi  ;)::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand spui Volvo, zici despre dragoste la prima vedere, cand incerci o astfel de biju' te convingi ca e o maschinen pt inima ta !

Incearca si fii fericit!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now