Sign in to follow this  
Followers 0
marcellus

Un service de incredere in Cluj pentru Volvo

7 posts in this topic

Pentru cei cu Volvo din Cluj si care au mai avut nevoie sa mearga  pe la service, va rog sa ma indrumati spre un service,in care se pricep cat de cat la Volvo-uri. Din cate am inteles, in Cluj nu exista service Volvo, decat pentru camioane (in Gilau).

M-am uitat pe site-ul volvocars.ro si am vazut ca prin apropiere ar fi service la Oradea si la Baia Mare...

Nu pot sa cred ca intr-un oras asa mare ca Cluj-ul nu exista un service Volvo. Oare sa aiba cei din Maramures mai multe Volvo-uri decat clujenii?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, treaba in Cluj sta in felul urmator: fosta reprezentanta Volvo (Xcar SA) s-a inchis pentru ca au avut nush ce divergente cu cei de la Forum Auto ( importatorul general ). Acum au deschis reprezentanta cei de la Premium Cars- Baia Mare, evident de vandut vand masini da' revizile le faci la draq la Baia Mare ( interesanta gandire, influentata poate de palinca de Maramu').

Lucrurile stau in felul urmator- daca nu ai masina in garantie cei mai indicati pentru diagnoza& service dupa mine sunt tot cei de la Xcar (ziceau cand am vb ultima oara cu ei ca vor mai pastra inca testerul si filiera pentru piese originale e inca deschisa. Ei se ocupa acum cu dotarea de ambulante &stuff.

Te pot ajuta cu un nr. de tel. 0741 665787- Marian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu merg la baietii care au fost reprezentanta Volvo in Cluj. In urma acelor divergente ei si-au deschis pe cont propriu un service - pe strada Sobarilor ( pe Fabricii vis-a-vis de Terapia este benzinaria Luckoil, pe langa ea o straduta - Sobarilor, mergi cca 200m pana la un pod, imediat inainte de pod este un drum neasfaltat la stanga, mergi cam 100 m pana la service ). Baietii sunt f priceputi, au tot ce le trebuie pt Volvo si preturile sunt de bun simt. Service-ul se numeste PWG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Eu sunt Catalin si pot spune ca te poti duce cu incredere la PWG linga Terapia, Acolo vorbeste cu Dl Ianos este persona care se ocupa de preluare si programare. Eu merg acolo cu masina mea de aproape un an si sunt foarte multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi mult,intre timp am aflat de ei si mi-am rezolvat problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan la Cluj nu mai exista dealer autorizat,doar reprezentanta de vanzari care apartine de dealerul de Baia Mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0