Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Ig0r

O intrebare !

13 posts in this topic

Salut ! Am un S40 (1.9 D , 102 Cp , model 2002)!

As vrea sa schimb becurile de faza scurta si faza lunga cu unele PHILIPS POWER 2 NIGHT GT 150 , ce ziceti e o alegere buna? Si daca Da va rog sa-mi spuneti unde le pot gasi?

Am intrebat, ca pe forumul masini.ro la sectiunea Totul despre masina mea un posesor de Toyota Avensis (scuze pt. ca i-am spus marca) mai precis _Constantin_ si-a luat niste becuri ca astea. Sincer imi plac foarte mult si ma gandesc daca ma puteti ajuta cu sfaturi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ma pricep la becuri, dar pot sa iti dau un sfat.

Daca te hotaresti sa iti cumperi, cauta ceva de marca chiar daca este mai scump, produsele de acest gen ieftine se ard repede.

Cauta ceva made in Japan.Raybrig de ex. este o marca de top.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar sincer nu stiu de unde as putea sa cumpar ! Si philips-urile alea am inteles ca sunt vreo 120 RON ( 1.200.000). Poate imi recomanzi un magazin de unde as putea sa le iau? Uite am sa pun niste poze cu Avensiusu'  ala sa vezi si tu cum se vad ! Mie unu imi plac ! Acum nu stiu , tie iti plac?

post-0-12877843621439_thumb.jpg

post-0-12877843621756_thumb.jpg

post-0-12877843622138_thumb.jpg

post-0-12877843622491_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si Raybrig-urile alea de unde pot sa le iau ? Am inteles ca Philips-urile alea lumineaza cu 30 % mai mult. Si au si o lumina mai linistitoare. Astept niste sugestii. Becurile astea pe care le am acum pe volvo sunt philips normale. Le-au schimbat cei de la Eit-Forum. Acum ma las pe mana voastra !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in general la magazine de tuning, alarme, casetofoane.

Arata bine cele de pe Avensis.

Era misto de vazut niste poze inainte si dupa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum a zis sa V70XC este bine sa nu te uiti la bani. cu cat este mai ieftin si calitatea lasa de dorit.

mai trebuie totusi sa iei in considerare si un alt aspect: cat de "uzate" (sau vechi) sunt oglinzile din farurile tale. daca am vazut eu bine, acel Avensis este cam nou.... in general daca oglinzile din far sunt murdare, "uzate" (nu-mi vine alt cuvant acum :D ) sa sti ca diferentele nu vor fi majore. va fi o diferenta dar poate nu cum te astepti tu (si la cati bani ai dat).

oricum, poti intreba pe tipul de pe masini.ro (nu este nici o problema ca ai mentionat acet lucru; nu suntem impotriva altor forumuri cu rugamintea de a nu deveni un subiect sau mai multe aici; si nici macar impotriva altor marci de masini) de unde le-a luat. cred ca el te poate indruma cel mai bine.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze cu masina inainte de ai schimba becurile nu am gasit ! Deci in concluzie Spuneti-mi marca si modelul pe care credeti ca l-as putea pune si pe ala ma duc si il iau (de preferat si magazinul ). Dar ceva sa stiti sigur ca sunt bune. Voi de care becuri aveti ? Aveti normale sau .....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si in legatura cu cel de pe ....... nu e din bucuresti (e din craiova si nu ma duc pana acolo dupa niste becuri ca nus tampit :o ).Daca gasesc aici in buc. bine daca nu .... sunt bune si astea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum merg pe pozitii Raybrig, si pe xenon after market dar nu stiu marca.

O sa revin luni cu detalii de unde le am luat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si in legatura cu cel de pe ....... nu e din bucuresti (e din craiova si nu ma duc pana acolo dupa niste becuri ca nus tampit :o ).Daca gasesc aici in buc. bine daca nu .... sunt bune si astea !

daca spuneai chestia asta in primul mesaj (cel de la 22.09) azi poate aveai becurile. tocmai m-am intors de la

Caransebes. si ghici pe unde am trecut ... ?!? dupa primul tau mesaj am fost la somnica ca m-am trezit la 4 am. sry.....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci astept pana luni si poate imi spui de unde le-ai luat. Deci merg pe mana ta V70XC (si pe a lu Shpeedy).Va multumesc mult pt timpul acordat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

0722/564.830 Georgica, dar spune-i ca vrei ceva de calitate nu ceva care se arde imediat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becuri iti recomand sa-ti iei Philips Vision Plus. Sunt mult mai ieftine decat Power to Night si sunt cele mai luminoase din gama Philips. Importator in Romania este Aspad dupa cate stiu eu. Eu de la ei am luat. Singura problema este ca vand doar catre persoane juridice.

Eu am pe masina si s-a simtit diferenta enorm. Becurile vechi erau OSRAM si aveau doar jumatate de an vechime.

Localizare: cum vii dinspre Aviatiei catre Baneasa dupa pod o iei la dreapta si apoi a doua la dreapta si mergi pana aproape de capatul strazii.

Site-ul lor este www.aspad.ro. Acolo gasesti localizarea exacta

Oarecum off-topic: Becurile farurilor este recomandat sa se schimbe in pereche si odata la doi ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0