Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

keo75

schimb audi a4 1.8 quattro 1997 cu volvo

22 posts in this topic

buna ziua,

dupa cum spun si in titlu,m-ar interesa un volvo cu AC si geamuri electrice ca optionale,si motor de maxim 2000cmc

ofer un audi a4 1800cmc 125cp quattro din 1997.masina a fost cumparata de noua din tara, de la midocar.eu sunt al 3-lea proprietar.dispune de:climatronic,geamuri electrice fata,oglinzi electrice incalzite,scaun sofer cu reglaj pe inaltime si lombar,inchidere centralizata cu alarma viper,jante aliaj pe 16" borbet,abs,edl(electronic diferential lock),mp3 player alpine+6 boxe de fabrica,bancheta spate rabatabila 1/3,2/3,tetiere fata spate,cotiere fata spate,volan S imbracat in piele.tin sa precizez ca motorul a fost schimbat in 2005 la porsche bucuresti nord.este motor nou,fara serie,trecut in cartea de identitate a masinii.

pret 4400E

as prefera o varianta mai ieftina+o mica diferenta

post-3889-12877873856044_thumb.jpg

post-3889-12877873858241_thumb.jpg

post-3889-12877873860759_thumb.jpg

post-3889-12877873862894_thumb.jpg

post-3889-12877873865123_thumb.jpg

post-3889-12877873867549_thumb.jpg

post-3889-12877873869668_thumb.jpg

post-3889-12877873856044_thumb.jpg

post-3889-12877873858241_thumb.jpg

post-3889-12877873860759_thumb.jpg

post-3889-12877873862894_thumb.jpg

post-3889-12877873865123_thumb.jpg

post-3889-12877873867549_thumb.jpg

post-3889-12877873869668_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un raspuns potrivit pretului pe care-l ceri tu pe masina ta... Se dau masini din 2000, mai mari si mai dotate cu 3500Eur pe-aici ;)

Anyway... bafta, poate gasesti pe cineva care chiar isi URASTE Volvo-ul si vrea sa scape de el pe un VAG. NOT ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu sunt 4x4 mai Alex, asta e totusi Quatro iar cea mai ieftina varianta de A4 acelasi an fara quatro este 3000E, deci nu e chiar aberant pretul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa revenim - si sa lasam omul sa-si doreasca un Volvo.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

posibil nu este un  pret exagerat, dar omul si-a rezolvat problemele legate de frumoasa lui masina ???

o simpla vizita pe club audi si  surpriza, omul apare cu probleme  destul de spinoase.

stima posesorilor de volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BogdanG: Ce DRACU faci cu 4x4 omule in tara asta ? Ca zau mi se face paru' maciuca si maciuca par cand vad cum aperi niste idei total scoase din cimitiru' Bellu ! Te bucuri de el de 3 ori cand iesi din parcare. WOW !!! Mai bine-i dau 5 lei aurolacului de la coltz sa-mi dea 3 vanturi si sa ies ! Si la 4000Eur gasesti si V70XC

Si sa nu-mi explici ce bine "pleaca" de pe loc Quattro-ul ala cu un partz de motor de 1.8. Macar de-l puteai folosi la liniute

WTF omule !

@keo75: bafta la vanzare, si ignora offtopic-urile pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ma intereseaza cat cerioamenii pe masinile lor dar,intr-o tara plina de tepari si de smenari, ma calca pe nervi cand mi se jigneste inteligenta...fiecare e liber sa ceara si un milion de euro pe harbul din fata portii dar deja se umple site-ul de tot felul de vanzatori ambulanti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex,cand o sa ai 4x4 o sa-ntelegi ;)

Apropo,parca ziceai ca mergi cu metroul,ca nu poti sa iesi cu masina din parcare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si m-am plans ?! Am zis doar ca nu as da 4400Eur... nici macar 1000 doar ca sa ies cu masina din parcare ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of, of - mai, mai!!! MC - Avem bujii? Nu de alta, da merg prin nameti cu prea putine probleme, nu vreau sa-mi strice cheful vreo bujie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai fiti rai, omul si-a expus marfa, care arata ok din punctul meu de vedere. 4x4 permanent e bun doar iarna la o masina obisnuita de strada, in rest, benzina/motorina arsa de pomana si mult mai multe chestii care se pot defecta pe sub ea. Insa ar fi buna ca o a doua masina de iarna sa zicem, daca cineva are un diesel care-i face figuri la frig.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic si scuze: 4x4 permanent? Nici vorba, AWD in cazul Volvo, Audi este 95% tractiune fata, deci consum ca invirte in plus si puntea spate = aproape  0. Iar asta cu stricatul e chiar tare: nu-mi iau 4x4 sau AWD ca are mai multe chestii care se pot defecta. Din primavara bag XC ul in garaj si il folosesc numai iarna, cind e frig, ca-i benzina deh. Come on!  :D

Nu mai fiti rai, omul si-a expus marfa, care arata ok din punctul meu de vedere. 4x4 permanent e bun doar iarna la o masina obisnuita de strada, in rest, benzina/motorina arsa de pomana si mult mai multe chestii care se pot defecta pe sub ea. Insa ar fi buna ca o a doua masina de iarna sa zicem, daca cineva are un diesel care-i face figuri la frig.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai fiti rai, omul si-a expus marfa, care arata ok din punctul meu de vedere. 4x4 permanent e bun doar iarna la o masina obisnuita de strada, in rest, benzina/motorina arsa de pomana si mult mai multe chestii care se pot defecta pe sub ea. Insa ar fi buna ca o a doua masina de iarna sa zicem, daca cineva are un diesel care-i face figuri la frig.

Share this post


Link to post
Share on other sites

parerea mea este ca pe audi ala, tipul cere cam mult !  1997 - 4500 euro ... o vrea si volvo dupa 2003 incoa  ;D  cam obraznic, totusi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dedus asta sau ai citit in carti ? Omu nu a spus ca vrea Volvo dupa 2003, a zis ca vrea Volvo cu motor de maxim 2000cmc .

Lasati omul sa-si vanda masina, macar sa incerce ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai chibiti...

Cand cineva vrea sa cumpere spuneti ca ofera prea putin.

Cand cineva vrea sa vanda, spuneti ca cere prea mult.

Nici cum nu e bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin, daca nu stiai, la audi, quattro chiar e 4x4 permanent, cu diferential torsen, asa ca se duce cam maxim 70% din cuplu la puntea fata sau spate, in restul timpului e cam 50-50. Asta impreuna cu cele vreo 150 de kilograme in plus ale cardanelor si diferentialelor cam maresc consumul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata fratilor cu cearta m-am hotarat  ;D ii dau volvo meu daca crea 2.5 TDI  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai i-ar fi bine, ca tot motor de AUDI are ;D... Intrebarea e daca esti dispus sa mai dai probabil vreo 3000Eur diferenta  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da de unde atatia bani frate schimb pe schimb daca vrea e volvo totusi si sub capota se acunde un mic monstru  ;D diesel  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites