Virj

DVD in locul CD-ului in HU-601, HU-603, HU-613, HU-801, HU-803, HU-813 , HU-850

21 posts in this topic

Un subiect nou.

La gunoi  CD-ul,in locul lui montam DVD in urmatoarele modele :HU-601, HU-603, HU-613, HU-801, HU-803, HU-813 , HU-850. In viitorul apropiat si pentru XC-90

--------------------------------

Din nou o inventie din Russia,dar deja aplicata si in R. Moldova.Inlocuim mecanizmul CD din HU-xxx cu altul DVD,scos din DVD player. Rezultat:toate functiile de comanda se pastreaza de pe HU-xxx si volan. Tot aici avem deja si AUX (vezi in fata 3.5mm conector AUDIO IN ).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, baga si tu un pret, beneficii? De ce as schimba CD ul cu un dvd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-nteleg ca mai pui un 'televizor' in masina, sau cum? Cred ca este mai ok sa pui un dvd aditional, un ecran pt spate, casti si sa mearga independent de cd-ul masinii. Asa, calatoria copiilor ar fi mai placuta. Cum are Claudiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da o camera video ce se monteaza in ogilda retrovizoare din stg pt a vedea inainte?

am volan pe dreapta

Share this post


Link to post
Share on other sites

se poate si camera video,doar ca cele pe care le vind eu sint pentru spate,adica arata invers imaginea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

" arata invers imaginea"!!!!!

imi explici putin te rog? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

o arata asa cum o vezi uitindu-te in oglina,prin asta si se deosebesc camerele FRONT de cele REAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci .... care este pretul pentru aceasta conversie? Unde va putem gasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aparut o problema,toate modelele HU-6... din cauza amplificatorului intern nu permit incorporarea mecanizmului de la DVD player.Este putin loc.

Se rezolva in felul urmator,chiar si pentru HU-8... - plata (controlerul) prin care se conecteaza DVD cu HU-... se va monta chiar in interiorul DVD playerului.Din el va fi scos un cablu care se va conecta in spate la HU- in locul CD changerului.Toate comenzile se pastreaza de la HU-.. si volan.

DVD playerul,asa cum este el,asamblat,se va monta in torpedou (compartiment pentru manusi),sau cum sa-i zic ... Acolo  pentru el este destul loc,pe cind se proecta VOLVO probabil au prevazut asa ceva ...

post-3125-1287787435565_thumb.jpg

post-3125-1287787435675_thumb.jpg

post-3125-12877874359268_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-ar interesa inlocuirea cd playerului cu un altul capabil sa citeasca mp3. Mie mi-ar fi de ajuns. Stie cineva daca se poate si cum si la cine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-ar interesa inlocuirea cd playerului cu un altul capabil sa citeasca mp3. Mie mi-ar fi de ajuns. Stie cineva daca se poate si cum si la cine?

eu am luat de aici : www.bluepower.se

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal ursule

imi dai si mie niste detalii in legatura cu noul casetofon de la bluepower ? cum se aude muzica la fel sau mai rau cum se zice ? sat nav are ? si cat a costat ? niste poze te rog ai ?

ma intereseaza de mult subiectul dar nu gasesc pe nimeni sa ma lamureasca

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Are cam de toate . Problema este ca la cel din generatia pe care am luat-o eu, adica prin 2008 sunetul nu are nici o legatura cu ce avea inainte, chiar si numai cu un radio casetofon. Saptamana, trecuta, am avut ocazia va vad montat pe un S60 din 2003, un BLP generatie 2011, v 3.3 , care nuuuuu maaaaaaaaai are nici o legatura cu ce am montat eu pe masina; Suna impecabil. Costurile sunt cele de pe site. Cauta pe www.bluepower.se Cod BLP 890 . In rest, din punct de vedere al modului in cara arata montat, zici ca de colo lipseste.

Pentru a evita carcotelile, eu am avut nevoie de aceasta " chinezarie", pentru a acoperi unele lipsuri ale dotarilor masinii mele. Nu pentru a ma da in barci.

Enjoy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci zici ca acest blp 890 e cel care se aude impecabil ? O sa ma gandesc bine si cred ca imi pun si eu unul pe masina.am masina fin 2001 noiembrie deci cred ca merge.

Ai idee pe unde este pus in masina amplificatorul ? Nu am gasit nimic sub scaunul din stanga cum se zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impecabilul asta este extrem de discutabil, nu se va auzi niciodatata o chinezarie la fel ca o japonezarie iar feedback-ul suedezilor de la Bluepower este fix 0 daca ai o problema cu scula dupa ce iese din garantie rezolvarea este sa dai alti 800E si sa-ti iei alta iar daca au ei chef iti fac si o reducere .

Probleme sunt gramada la unitatile astea, eu chiar am una defecta si rezolvare nu prea exista .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jupane Bogdan. Impecabil raportat la ce am eu pe masina. Daca se doreste fidelitate&co, tot cu ce iese masina de pe poarta fabricii se va obtine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cunoasti foarte bine cate modifiari si bani a cheltuit colegul nostru Detonator dupa care a revenit la HU-650 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei de la Bluepower pot incerca orice nu se va auzi ca un 650 sau 850.Am avut si am fost relativ multumit dupa ce am bagat multi bani in audio la s60,sa-l fac sa se auda cat de cat mai bine, pana in ziua in care am spus ia sa vad cum suna hu 650 cu sistemul audio premium de 4x75 watti de la Volvo.Si asa sa incheiat perioada Bluepower la mine pe masina.La inceput am vrut sa faca multe cu putina fidelitate dar dupa 2 ani gata.

Ursule o fi versiunea nou mai buna decat ce am luat noi dar sigur nu se aude la fel de bine ca un 650 sau 850

Edited by DETONATOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru xc 90 sa scos ceva asemanator cu cele de mai sus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now