Sign in to follow this  
Followers 0
floris_ang

volvo 740 diesel..an 1991

8 posts in this topic

buna ziua cu respect posesorilor de volvo din romania!!!  tin  sa va anunt cu mare bucurie ca mai nou conduc un volvo 740 diesel si e mai mare dragul cu el pe sosea.    Sunt din constanta si pe aici nu prea am vazut modelul asta,,(ce'i drept e un oras mai de fitzosi asa,,mai ales vara,,,) asa ca am luat din germania unul ..tinut destul de bine .

    imi plac modelele astea de la volvo ,,,si 240 ,220...sunt masini cu personalitate,,,,dar am optat pt 740 ,pt ca am mai avut  contact cu el si mi'a placut enorm...mai mult decat mercedesul si decat alte masini de talia lui,,,,,,,

  ma bucur ca am gasit acest site,,,si daca aveti ceva neclaritati prin constanta cumva candva ,,,nu ezitati sa ma intrebati ,,,,,

    HAVE A NiCE DAY !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bucuram ca te-ai alaturat noua. Sa folosesti masina cu placere, sa te bucuri de ea, si poate si pe noi, cu prezenta la "NATIONALA", unde suntem deficitari la  "oldies". Ai o masina pe cinste, daca ai grija de ea, poti "ingropa" multe masini noi de clasa similara. Daca tinichigeria e OK, motorul e foarte simplu si deosebit de robust(eu am unul pe un LT )si crede-ma....te aduce acasa in orice stare e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi ! Sa te bucuri cit mai mult de bijuteria ta, nu te mai uita la "fitzele" celorlalti si fii fericit !

Cind ai putin timp, te rog sa-ti completezi porfilul (ai butoanele mari de sus pe fond albastru: pagina principala, ajutor, etc.......profil....) ca sa "vedem" cu cine stam de vorba, intre noi.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

oooooooo, fratioare, sa moara calul......ti-ai luat volvo seria 700 pe motorina! ;D....sa-ti traiasca si sa o stapanesti sanatos!

hai sa-ti dau un sfat......la asta sunt  cel mai bun!

vezi ca motorului tau, D6, ii trebuie ulei 5w40 sau 5w50 (daca e mai obosit) sintetic! in cartea masinii nu scrie asa ceva fiindca la data cand a fost conceput motorul, acea clasa de vascozitate nu prea exista! la ora actuala se recomanda uleiul asta pentru ca EXISTA.

inca odata te felicit, ti-ai luat MASINA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi.ai facut o alegere buna ca ti-ai luat Volvo si seria 700.Eu am avut un 760 tot cu acelasi motor,la fel ca al tau.Am circulat 3 ani si ceva cu ea,fara nici-un fel de probleme.Sunt niste masini foarte rezistente.Am avut acum 4-5 ani la servici un 740,avea masinuta aia 2 milioane km.Seful a vindut acea masina si tin sa spun ca si in ziua de azi circula.Deci.....Multi Km fara probleme iti dorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multam pt primire !!!  intr'adevar este o masina tzapana.  sa ne vedem cu bine pe strazi si pe la intalniri,,!!! toate cele bune si fara evenimente neplacute va urez !

  pe mai tarziu !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0