Guest CCS

navigatie volvo s80

8 posts in this topic

Salut sunt Catalin si am si eu un volvo S80 D5 automat din 2004,sunt foarte multumit...dar am si o problema care a aparut din senin...in momentul in care folosesc sistemul de navigatie nu mai functioneaza(imi zice sa introduc cd de curatare)am facut acest lucru dar degeaba.Am fost la reprezentanta volve de unde am cumparat masina si au zis ca ma costa 600 eur sa mil faca,nu mi-au zis ce are.ce sfat imi dati???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desfa cutiuta, foloseste ceva fin de bumbac si curata cu grija lentila. In prealabil sufla praful. Defectiune tipica ca si CD-DVD de calculator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

am facut ce mi-ai zis adica(sa curat celula cu grija)si imi zice acelasi lucru"introdu cd de curatare marca volvo".am o intrebare:care este diferenta intre un cd de curatare marca volvo si unul normal adica:cu perii sau cu lichid sau ceva de genul acesta???sau ce solutie as mai avea ca sa mai folosesc acest sistem de navigatie,in afara sa merg la reprezentanta  volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolvarea este repararea unitatii sau schimbarea acesteia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vede lumina din celula optica (ai grija cum te uiti raza laser)? Daca nu, trebuie sa verifici cablul de interconexiune (flexibil) la capete . Mai pot fi si alte defectiuni inclusiv ars ledul (lipsa lumina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu aceeasi problema, masina tot din 2004, am bagat tot felul de CD-uri de curatare si nimic!

inca nu dispun de banii necesari pt inlocuirea aparatului!

sa ne tii la curent cu ce faci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.am un volvo s80 din 2001 D5 si nu este prevazut cu sistemul de navi.as vrea sa ii pun.cum se procedeaza?multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.am un volvo s80 din 2001 D5 si nu este prevazut cu sistemul de navi.as vrea sa ii pun.cum se procedeaza?multumesc

Nu prea se merita.Numai in cazul in care tii masina min 10 ani :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now