zippy

Cine va mai slujeste cu credinta?

13 posts in this topic

Sau altfel spus: ce poarta la mana volvistul in viata de zi cu zi,pentru a sti ora?

M-au fascinat ceasurile,dar nu sunt un colectionar.Imi place doar sa le admir si am deschis acest topic in speranta ca voi vede piese interesante. Sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest topic,as dori sa-l incadrati in randul celorlalte de genul:ce muzica se asculta in volvo,s.a.m.d. eanvno.jpg . El ma slujeste cu credinta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu prea am cu ce sa ma laud la acest capitol: un ceas Citizen automatic cumparat din Japonia/Tokyo acum 14 ani, cu bani grei pe atunci (merge extraordinar-doar ca de o luna il port pe celalalt din poza - cel "Volvo"... si bineinteles un ceas cu emblema Volvo - ca un adevarat fan, nu ?  :D

post-495-12877874603126_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooooof Matrixxx, ai intors un cutit in carne vie! In iunie 1996 mi-am luat primul Citizen automatic si m-a tinut pana in septembrie '96, l-am scapat la dus ,a picat pe geam si s-a facut bucati! Nu am mai avut unde sa-i inlocuiesc geamul!L-am pierdut. Al tau nu a pierdut din valoare.Cat ai dat atunci pe el,cam atat este si acum pe piata! Cat despre cel cu volvo....Te felicit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noaptea: dow8s1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of, of ce-mi faceti! Sun un impatimit al ceasurilor! Am asa: on Longines si un Lango Langerdof de buzunar si cred ca au cel purin 80-90 de ani, 2 Festina, un Doxa, un CK (e mai de fitze dar e swiss made), un Fossil, un Helvetia( a apartinut tatalui meu si e si asta destul de vechi), un Tellus ( si asta a fost al tatalui) si un Le Duc Japonez automatic! Si intetionez sa imi iau un Candino! Si toate sunt functionale! ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scurica... sari si tu tati ca ai cu ce !!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooooo,

Subiect bun,

Citizen eco-drive,tissot V8, 4 swatch, bulova, rolex, fossil toate chronograph.

Sunt impatimit.

Iulian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swatch    :headbang:

Eu sunt fan. Sper sa pun si niste poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Casio Edifice si un Doxa de prin 1912 de buzunar (a fost al strabunicului).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei, sa nu divagam, ideea era ce folosim zi de zi! Ca daca discutam si despre: 2cok5ec.jpg , [img width=800 height=600]http://i48.tinypic.com/2vbpide.jpg , se schimba treaba. Cat despre ceasornicar.ro si D-nul Claudiu Burlan, proprietarul site-ului am tot respectul! Dansul impreuna cu echipa de moderatori in domeniul orologeriei sunt la acelasi inalt nivel precum MC,Speedy si echipa noastra de moderatori in domeniul Volvo! Toata stima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulipopescu: ne pui si noua poze cu tissot-ul si fossil-ul,te rog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei, sa nu divagam, ideea era ce folosim zi de zi! Ca daca discutam si despre: 2cok5ec.jpg , [img width=800 height=600]http://i48.tinypic.com/2vbpide.jpg , se schimba treaba. Cat despre ceasornicar.ro si D-nul Claudiu Burlan, proprietarul site-ului am tot respectul! Dansul impreuna cu echipa de moderatori in domeniul orologeriei sunt la acelasi inalt nivel precum MC,Speedy si echipa noastra de moderatori in domeniul Volvo! Toata stima!

Daca discutam asa... eu cu Swatch sunt manelist  :nana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now