kuky

love my volvo

3 posts in this topic

o intamplare destul de nasoala mi s-a intamplat duminica in jurul orei 18 la intersectia marginasa-hasdeu(cluj)...coboram foarte frumos catre fabrica de bere si din sens opus un taximetrist urca si a virat la stanga catre hasdeu moment in care am franat din pacate nu destul de repede cred si i-am lovit usa fata spate si bara din partea dreapta...el avea prioritate la urcare dar avand in vedere ca a virat la stanga din cate stiu se aplica prioritatea de dreapta....in fine....asta fiind spuse eu foarte ingrozit cand am vazut ce are el pe usa ma asteptam ca eu sa fi ramas fara bara....

din fericire suedezii nu is ca si francezii(mentionez ca taximestristu era intr-un renault megan din 2006)ai nostrii au facut un volvo sa nu se indoaie...ce-i drept lam lovit cu coltu barii care doar s-a zgariat putin...

foarte mare grija la intersectia aia pt cei din cj...ii foarte hoata mai ales daca dai pe unii soferi incompetenti care nu gandesc...

v-a pun niste poze cu masina lovita...nu ii cine stie ce...dar in comparatie cu a mea....ii grav:))

asa l-e trebe

post-1226-12877874993352_thumb.jpg

post-1226-12877874997143_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vezi seria 200 si 700 cum se comporta la asa ceva...  ::)

Azi a fost o zi cu ghinion si pentru mine. A intrat unul cu un Golf 5 in laterala barii mele spate. Lui i-a sarit bara intr-o laterala (posibil din clipsuri sau ceva), mie mi-a crapat chitul cu care am astupat o gaura din bara. Nu am avut nici o pretentie... nu am fost nicaieri.

Seriile cu denumiri din 3 cifre au fost ultimele Volvo (f) tari la caroserie. Cele iesite pe piata dupa '96 sunt gandite sa absorbe mult mai mult impactul... ceea ce nu e deloc un lucru rau, numai ca se lasa cu urmari mult mai grave la buzunar (daca e vina ta si nu ai casco).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe 200 si 700 se vede numa cand te uiti la caroserie ca ii solida....isi da seama oricine...pe cand la un 400...mai greu o vezi asa mai finuta...nu foarte colturoasa si mno....dar intradevar...is ff bine gandite si proiectate caroseriile...love it:X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now