Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest LEXION

Vand Volvo V40 T4 -200 CP -Inmatriculat

33 posts in this topic

Deci treaba sta in felul urmator.Masina are 132 de mii de km reali.Proprietarului i-a placut computerul de bord de pe un volvo avariat din '96 asa ca l-a schimbat.In rest datele sunt reale, Lexion stie si el masina dar nu stia cati km are ca nu a mai intrebat.A constatat doar din pozele trimise de propreitar.Probabil are si el o parte de vina ca nu a intrebat dar nu si-a dat seama.Rog moderatorul sa scoata banul lui Lexion.Cat despre 146 de mii de km de care zicea unul dintre voi ma intreb de unde a scos-o?

Mosule, te credeam mai intelept putin, trebuia sa ceri niste explicatii si tu inainte sa dai ban asa usor, sa asculti si parerea lui Lex.Sau macar un avertisment ca parca asa se facea.Mai sunt si altii pe forumul acesta si nu din Cj care pot sa va confirme.Cat despre stricatul pietei, sa sti ca Lexion e la al 2-lea volvo, ambele luate de la cel care are acum acest T4 si cand a luat prima masina de la el nu se cunosteau.Intre timp au devenit prieteni.Si nu e singurul client de aici care e multumit de masinile luate de la Laviu(numele proprietarului).Pt alte lamuriri va stau la dispozitie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand v-am zis eu ca cea mai tare tzeapa se ia cu masina cumparata de pe forum ați ras de mine, asa ca eu propun tragerea in teapa nu BAN pt LEXION ;D

Mai sunt si altii care au dat km inapoi ca sa-si vanda masina pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai naspa si tare deranjant este ca unii vor sa vanda prajituri la cofetar!

Deci inca odata pentru cei care manaresc km la masini si vor sa le vanda pe forum dedicat

MARS LA ....!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pricep totusi de unde nevoia de a folosi cuvinte dure/aspre/jignitoare la adresa unui utilizator al forumului, care totusi nu este abia inregistrat.

Ok, inteleg, sunt niste probleme cu aceasta masina.

Parerea mea este ca ne putem totusi limita la un limbaj civilizat si totusi sa aducem la cunostinta 'publicului' eventualele probleme ale unei masini (imi vine cunoscut un S60R la vro 9000 Eur ca exemplu ..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlade citeste si tu primele pagini sa vezi ce explicatii puerile gasesti, adica pe o masina mai noua pus bord vechi....chestii din astea de 2 lei .

Iar S60ul ala R nu era vandut de cineva cunoscut de pe forum, era vandut de cineva care aici e doar vanzator nu si posesor de Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu oferte din astea de masini,eu cred ca noi suntem cei jigniti!

Iar cu S60R-ul macar avea un pret corect pentru masina aia 9000+banii bagati in ea porma cam ala este pretul unui R!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma intelegeti gresit ... nu-i iau apararea  ...

Credeam totusi ca macar noi putem vorbi un pic mai civilizat. Si aluziile sunt dureroase poate mai mult decat expresiile plastice gen 'mars la handel' :)

Atata tot ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze pentru ca am folosit expresia plastica pe forum!

Dar am scris din tot sufletul!

Sper sa adopte astia din guvern o lege prin care sa mearga la mititica cei care se joaca cu kilometrajele si sistemele de siguranta la masini!

Sincer cred ca se poate inchide topicul!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.