Sign in to follow this  
Followers 0
cristilucian

vovo s60

9 posts in this topic

de ceva vreme calculatorul de bord imi da mesajul motorsystem wart. erforderl , poate sa-mi spune cineva care ar fi problema ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!In primul rand vezi ca nu ai scris corect titlul,in al doilea rand s-a mai discutat problema asta,foloseste SEARCH/CAUTA de pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Poate fi orice legat de motor!

Completeaza profilul sa stim si noi de unde esti si ce motorizare si an este "VOVO S60"-ul tau

Cred ca spune system engine required

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze dar nu prea ma pricep pe pagina asta , va rog sa-mi lasati un nr. de mobil...,astazi mi-a aparut si alt mesaj care am inteles ca tre sa curat filtru de la filtru de particule.Mentionez ca am un s60-diesel de 2401 d5

Share this post


Link to post
Share on other sites

am revenit , mesajul este rubfilter voll siehe handbuch , mentionez ca am mai gasit aici pe undeva pe cineva din iasi cu aceeasi problema.....

ma puteti ajuta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rubfilter vezi manual complet

rubfilter=filtru de funingine = filtru de particule

adica s-a infundat filtrul de particule, adica trebuie sa-i dai talpa !

deci: te duci pe un drum cit se poate de liber, unde poti merge cam 15 min linistit si o tii intr-a 3-a la peste 3200 rpm timp de 15-20 minute. eroarea din bord va disparea in acest interval.

bafta si atentie la radare.

(nu incerca in viteza 1 sau 2, ca nu merge ! iar in viteza 4,5,6 ai viteza prea mare !)

pentru stiinta voastra : nu mai accelerati (apasati acceleratia tare) cind sinteti subturati ca distrugeti turbina si , mai intii, infundati filtrul de particule. la diesel se calca la fund acceleratia dupa 2700-3000 rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu reusesti cu talpa si esti din Buc incercam cu VIDA

Share this post


Link to post
Share on other sites

am revenit , mesajul este rubfilter voll siehe handbuch , mentionez ca am mai gasit aici pe undeva pe cineva din iasi cu aceeasi problema.....

ma puteti ajuta ?

Cred ca e din iasi ???sau prin apropiere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0