stefan_S60_2.4T

jante S60

17 posts in this topic

Seamana cu Limited Tuning 965 de la pagina 3, dar nu par a fi identice cu cele de pe masina.

App...in romania exista reprezentanta HEICO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista reprezentanta, parca se zvonea ceva, dar nu cred ca s-a materializat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Ungaria gasesti reprezentanta si in Austria

Share this post


Link to post
Share on other sites

la ce pret ai gasit jantele si cum se numeste firma care fabrica jantele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu cred ca merita sa dai atatia bani, pt.ce?,sunt atatea jante de marci cunoscute la preturi decente(normale).

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt cel mai curios pe unde poti merge cu asa jante?doar prin ue ma gandesc ca la noi mai multe de cateva zile nu le dau :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara

Vreau si eu parerea voastra va rog

Asa arata jantele de volvo pe masina mea

Acum intrebarea mea este ce ziceti de setul asta :

- aluminiu - 10kg bucata Zice vanzatorul

post-2579-0-12676400-1408909195_thumb.jp

post-2579-0-12900300-1408909224_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma, si intrebare este....? Daca sunt grele sau usoare, scumpe sau ieftine, bune sau proaste?? Nu reusim sa ne prindem de intrebare ca sa-ti dam raspuns...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da imi cer scuze

aseara eram venit dupa 2 zile si 2 nopti de munca :)))

in primul rand cum credeti ca arata pe masina ????

si in al 2 lea rand calitatea ??? nu sunt genuine volvo ... sunt aluminiu si din cate mi a spus vanzatorul are cam 10 kg bucata

cam cate kg are o janta de volvo pe 17 ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uita-te pe accesorii la Volvo - acolo dau toate detaliile despre jante.

http://accessories.v...t/styling/wheel

Ca si calitate nu pot sa ma pronunt ca nu am avut jante aliaj after-market // third-party. Insa jantele originale Volvo de tabla pe 16" care le-am avut pe roti de iarna si-au demonstrat calitatea net superioara fata de cele din comert, comparativ cu alte jante de tabla avute la alte masini.

Off-topic: cat am fost recent in UK, desi am stat putin - 1 saptamana - toate Volvo-urile pe care le-am vazut - mai noi sau mai vechi - aratau exemplar si doar cu piese si accesorii originale. Volvo. E un stil de viata.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara

Vreau si eu parerea voastra va rog

Asa arata jantele de volvo pe masina mea

Acum intrebarea mea este ce ziceti de setul asta :

- aluminiu - 10kg bucata Zice vanzatorul

Salut,

Dupa parerea mea cele care sunt pe masina arata mai bine, dupa poze mi se pare ca sunt in stare buna.

Ii foarte frumasa masina sa-l folosesti sanatos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din experienta, n-am avut curiozitatea sa cantaresc o janta, si cele originale cam tot in jur de 10 kg au fiecare. Daca nu sunt OEM, ce marca sunt? Poate din experienta iti putem da mai multe detalii privind fiabilitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi cer scuze de intarziere

brandul jantelor ar fi

- GM AVS - http://www.ebay.co.uk/itm/17-GM-AVS-ALLOY-WHEELS-FIT-SCENIC-ESPACE-MEGANE-KANGOO-VOLVO-940-960-C30-C70-/400662403572?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&fits=Car+Make%3AVolvo|Model%3AS60&hash=item5d495719f4

- BPF TRIPLE - http://www.ebay.co.uk/itm/17-BPF-TRIPLE-ALLOY-WHEELS-FIT-VOLVO-S60-S70-S80-S90-V70-V90-XC60-XC70-XC90-/301236542654?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&hash=item462318dcbe

ACUM sincer ma gandesc daca merita sa pun replici de genul asta sau mai bine sa vopsesc jantele OEM pe care le am

ma gandesc sa le fac culoarea metalului lucios sau culoarea metalului cu tenta spre chrom.

ideea este ca ar da bine pe culoarea pe care o am la masina

nustiu ce sa zic sincer ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now