Sign in to follow this  
Followers 0
ateo

Probleme cu Jantele

4 posts in this topic

Salut!

Povestea e lunga, mi-am cumparat masina din Germania acum multi ani un S60 ce a venit cu jenti pe 16. Astia de la RAR mi-au trecut pe talon si carte numai dimensiunile alea cu care era echipata masina la momentul respectiv, ignorand total celelalte dimensiuni ce au fost trecute in talonul german. Acum vreau si eu sa-mi iau ceva jenti pe 17 si legal nu pot.

Stie cineva ce trebuie sa fac ca sa imi treaca inaptii aia de la RAR si celelalte dimensiuni? Mentionez ca nu mai posed talonul din Germania, dar am gasit o gramada de xeroxuri dupa el.

Ca sa nu mai mentionez ca pe talonul nemtesc masina e euro 4 si pe asta romanesc e euro 3. Toata jena.

Eventual, pt curiosi, pun si poze :P

Merci!

PS daca am postat gresit, mea culpa si va rog sa imi mutati postul unde considerati.

Multumesc, inca o data!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal

Schimbi talonul, cu unul de tip nou, european.

In taloanele noi nu mai sunt trecute jantele/rotile si in consecinta, poti sa pui ce vrei pe ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confirm ceea ce a spus Adi

Pe noile taloane nu au mai trecut dimensiunea rotilor.

Poti sa iti pui si de bicicleta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la v70 am trecut in carte de la 15" la 18", am fost la RAR si am rezolvat destul de repede, prima data mergi la informatii, dupa care te trimite  la un inginer, ala te trimite la alt inginer, ala se uita intr-o baza de date, iti trece pe o hartie dimensiunile si te trimite la securizat cartea, o tanti iti trece in carte noile jante si gata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0