ggaby

Montare computer de bord S40

60 posts in this topic

Senzor de temperatura exterioara ai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am, dar am vazut ca sunt si altii care nu il au si tot le merg celelalte functii

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca pe td merge

pe tdi merge sigur

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci eu la D4192t2 din 99' am nevoie doar de ceasuri si de buton?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana la urma am descoperit ca nici eu nu am cablul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa scapi de toate problemele și fire legate aiurea....cauți la dezmembrări mașină care avea montat așa ceva și cumperi de pe ea ceasuri bord cu tot cu mufe și magistrala de cabluri care vine montata sub bord și care are acel cablu subțire cu mufa aferenta pt infocenter 5-7 fire (plus modul infocenter). ..și merge...eu așa am făcut. ...cu toate ca am avut ceasuri model vechi...am pus model 2003...cu condiția sa lipești firele care duc la mufe ceasuri bord

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul in care se schimba bordul ce solutii sunt pentru a pastra kilometrii originali ai masinii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Eu cred ca trebuie mers la cineva priceput care sa aiba tester capabil sa modifice km sau la reprezentanta Volvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti, este posibil ca masina mea, un V40 din 2002 1.9d sa nu fie prevazuta cu acea mufa de la BC? Adica inainte s-o cumpar am vazut ca nu are bc dar am spus "nu e problema, se poate pune ca doar deja e precablata", dar am desfacut de cateva ori juma' de bord si nu am gasit mufa aceea :)). Tin sa mentionez ca masina mea nu e prevazuta nici cu display-ul din bord, acel display din dreapta, unde sunt indicatoarele pentru combustibil si temperatura apa. Daca nu e precablata, mai pot face ceva sa montez si pe-al meu V40 un BC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now