kadudu

VIDA

32 posts in this topic

Salut!

A mers cu win.7 ultimate pe 32 biti.

Mai trebuie un dice.

Felix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu plăcere

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Tocmai am instalat si eu VIDA 2012D, am rulat si patch-ul, insa in tab-ul Vehicle Profile imi apare mereu eroarea asta: "TypeError: Object doesn't support property or method 'DiagnosticAllowed'".

Mai departe, daca trec de nebunia aia si vreau sa vad date despre piese, in Vehicle Profile>CSC, toate categoriile sunt blocate, nu se deschid.

M-am mai documentat si se spune ca nu ruleaza pe IE10, browser-ul default al Windows 8 Professional pe care rulez VIDA.

Nu am vazut in schimb probleme legate de sistemul de operare in sine, de Win 8.

Am o eroare de baza de date ori este clar din cauza IE10, din moment ce ar trebui sa ruleze pe IE8?

Vreo idee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am Windows 7 Pro cu IE9 si merge. Daca te mananca sa faci experimente :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Tocmai am instalat si eu VIDA 2012D, am rulat si patch-ul, insa in tab-ul Vehicle Profile imi apare mereu eroarea asta: "TypeError: Object doesn't support property or method 'DiagnosticAllowed'".

Mai departe, daca trec de nebunia aia si vreau sa vad date despre piese, in Vehicle Profile>CSC, toate categoriile sunt blocate, nu se deschid.

M-am mai documentat si se spune ca nu ruleaza pe IE10, browser-ul default al Windows 8 Professional pe care rulez VIDA.

Nu am vazut in schimb probleme legate de sistemul de operare in sine, de Win 8.

Am o eroare de baza de date ori este clar din cauza IE10, din moment ce ar trebui sa ruleze pe IE8?

Vreo idee?

Foloseste VirtualBox, e free. Faci o masina virtuala cu XP Pro SP3 (iti ocupa si putin spatiu pe disk), il rulezi doar cand doresti, nu iti umpli sistemul de procese si merge sigur.

"TypeError: Object doesn't support property or method 'DiagnosticAllowed'". - e o eroare de scripting, ceva plugin nu s-a instalat corect\nu ruleaza sau nu are permisiunea.

Ai si DICE conectat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am Windows 7 Pro cu IE9 si merge. Daca te mananca sa faci experimente :smile:

Am pe un alt laptop Win 7 Pro si IE8, dar ala are 2 GB RAM si HDD-ul e mai obosit ca un detinut de canal...

E un experiment, de ce sa nu recunosc. :D

Insa, zic insa, core-ul Win 8 este de Win 7, cu mici retusuri, infara de interfata aia pseudo-metro, cum ii zic ei, de aceea m-a si mancat sa il instalez.

Foloseste VirtualBox, e free. Faci o masina virtuala cu XP Pro SP3 (iti ocupa si putin spatiu pe disk), il rulezi doar cand doresti, nu iti umpli sistemul de procese si merge sigur.

"TypeError: Object doesn't support property or method 'DiagnosticAllowed'". - e o eroare de scripting, ceva plugin nu s-a instalat corect\nu ruleaza sau nu are permisiunea.

Ai si DICE conectat ?

Apropo de plug-in, am IsoView instalat in IE10 odata cu VIDA (s-a instalat in timp ce procesa VIDA, de fapt).

Eroarea aia imi suna si a ceva SQL, asa cat mai prind si eu.

Nu, nu am DICE conectat si nici nu am de gand sa dau banii pe el.

Prefer sa platesc pentru diagnoza, aka Bogdan G, decat sa interpretez aiurea codurile sau sa fac cine stie ce tampenie. :smile:

Am instalat VIDA ca sa vad unele scheme pentru piese si demontari, cam atat.

Apropo, Roberto, in ce stadiu mai esti cu foarte buna initiativa de VPS pentru VIDA, la modul cel mai serios?

L.E.: Caut acum VirtualBox. Danke!

Edited by vali.ichim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sa razi dar de multe ori prefer sa fac diagnoza cu Launch decat sa ma chinui cu VIDA, pur si simplu este foarte prost implementat acest program in WIN7 si merge extrem de greu, chiar si cu hard SSD, procesor DUAL CORE si tot tacamul se misca ingrozitor .

Ca si o curizitate, cu VIDA nu poti vedea injectoarele(test injectoare) iar cu Launch/KTS/AutoCOm poti, de ras . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now