ph77bas

Ce placutze de frana si eventual discurirecomanda posesorii de volvo s60 d5

12 posts in this topic

de cend miam luat volvo s60 am fost foarte multumit de el, dar am avut o surpriza neplacuta........nu franeaza cum trebuie adica franarea nu se ridica la standardele masinii...

ex dupa mai multe frari d ela viteze mari  cred k se incing franele si franarea este foarte slaba, calci pedala si masina nu se opreste....

precizez k nu am desfacut sa vad ce placutze de frana am.....

ce placutze de frana si discuri recomanda posesorii de volvo s60

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai poti pune originale daca ai bani sau altele after marcket ;)vezi ca sunt 2 tipuri de discuri pe s 60

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai am gasit ferodo pagid si unele mai ieftine italiene mintex?

si originale care sunt?

mai sunt posesori care se plang de franarea la volvo s60 sau numai eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu ai erori in bord , n-ai nimic cu frinele !

trebuie sa stii ca la s60, la frinari bruste de la viteze mari, pedala devine libera, se duce la fund, iar masina frineaza la maximum de forta de frinare, oricum mai bine decit ai putea tu sa frinezi.

in acest caz trebuie sa tii piciorul pe frina, sa nu te sperii. abs-ul functioneaza , insa in regim de urgenta (500 scanari/sec, in loc de 250)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi pe Ferodo Premier in cel mai rau caz sau Textar ori ATE daca vrei sa ai frane reusite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal sunt foarte multumit de ATE,am mai probat si alte marci din care am fost multumit doar de Ferodo Premier in rest nimic(TRW,MINTEX,REMSA)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am pus pe s60'u meu Brembo , mi le-au consiliat cei de la magazinu de piese[in italia] ce parere aveti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal sunt foarte multumit de ATE,am mai probat si alte marci din care am fost multumit doar de Ferodo Premier in rest nimic(TRW,MINTEX,REMSA)

deci sa nu merg pe mintex etc

de ferodo nu prea am mai auzit de bine, am mai auzit k sunt  bune ate si pagid

oricum mercic pt info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog frumos sa nu mai folosesti limbaj de MIRC sau YM, foloseste te rog limba romana daca vrei sfaturi . Este primul si ultimul avertisment .

Eu personal folosesc TRW si sunt foarte multumit, oricum poti pune ce placute vrei daca nu schimbi lichidul de frana este egal cu zero, daca ai apucat sa fierbi de cateva ori lichidul s-au dus proprietatile si ai "fading" la greu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

am schimbat recent discurile si placutele.discuri brembo=foarte multumit.placute trw:nu le am incalzit pana acum dar par ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now