Sign in to follow this  
Followers 0
ursu48

MAma lor la toti!!!

12 posts in this topic

Astazi, deplasandu-ma din greseala dinspre Militari spre Chitila, pe centura muncipiului Bucuresti, am avut onoarea ca, pe pod la Chitila, sa ma pupe un tir in fund ( fuldul masinii , n.a.). Eu estimez, dupa modul in care mi-a sarit guma din gura iar fumul de tigara  a iesit... prin alte gaurele, ca era vorba de viteza modica de cca 40 km/h.

M-am dat jos din masina CALM, si nenea soferul de TIR care radea de mine, ca am inceput sa ma inchin la fundul masinii mele, pentru o estimare ochiologica a pagubelor, striga de zor sa-i dau inainte ca nu are nimic masina mea.... Nimic : bara spate in toate directiile , portbagaj ondulat, telescop portbagaj rupt, lampile de pozitie de la nr. de inmatriculare sparte.

In schimb, el, mama lui de sofer, avea nevoie de o asigurare RCA valabila, deoarece a lui era expirata din 24.02.2010.  Maine vine el patron de la firma de transport, ca sa ne intelegem. Eu il voi astepta pana la orele 14, dupa care, declaram la politii.

AsA ca, pentru siguranta dvs, evitati deplasarile pe sectoarele de drum circulate de TIR-uri. Sunteti invizibili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna-l sa va intelegeti astazi ca maine, daca nu va intelegeti si mergeti la Politie, ramai si tu fara permis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu chiar:) si eu fac parte din echipa "tiristilor" si va vad:P

:)) Persoanele de fata se exclud. In ultimele doua ore stau de vorba cu soferul, si imi dau seama ca singura lui vina este sa se tina cu dintii de job-ul asta. Era plecat din tara de mai bine de 2 saptamani, trebuie sa incarce in bucuresti si sa plece spre grecia in noaptea asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baubau : am un Winchester model 70 , calibru 30-06, cu luneta Luger, da e in rastel acasa.

@nelu : sunt deja la politie , si astept sa se descurce patronul lui de o asigurare , ca sa nu il las pe ruman fara permis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie ars patronu la banisori ca a mers fara RCA!

Nu este vina soferului in intregime,saracul nu mai stie pe unde sa scoata camasa,mai ales ca este la extern

Nasol moment Ursule!

Vezi cum o dai ca cica nu se mai pot face asa usor RCA-uri cu data din urma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urata treaba, nu-l lasa nici pe sofer, pana la urma el ti-a tras-o nu patronul. Adu-ti aminte ca el radea si zicea ca n-ai nimic.

Eu m-as lupta cu amandoi, iar faptul ca ai fost la politie si esti inregistrat acolo, este un lucru bun.

succes in lupta ta cu cretinii astia, si, nu scoate inca armamentul... :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puscociurile trebuie sa ramana pe loc.... dar daca aveti nevoie se pot comanda on-line de pe http://www.israeli-weapons.com/. Recomand UZI Micro SMG. usor, portabil, compact , putere de foc mare si are un apetit fantastic pentru gloantele de tip dum-dum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist...dar...sa te consolez un pic...bine ca nu a fost mai rau...

asta asa e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0