adi_28

O mare nedumerire

39 posts in this topic

    In legatura cu grila cromata....in realitate arata muult mai bine decat in poze, da kiar foarte bine pe masina si ar fi pacat sa o fac neagra.Asa are un contrast....masina toata neagra si grila aia cromata....arata foarte bine...in poze nu se vede ca si in realitate.

    Tobele sunt facute la comanda (custom) si m-au ajuns, cu tot cu montat, undeva pe la 200 EURO. Materialul a fost foarte scump si destul de greu de procurat, dupa aia manopera....a durat destul de mult confectionarea lor si a fost un lucru migalos...si pe urma montatul lor, care a durat cateva ore bune.Deci cu totul, am ajuns undeva pe la 200 euro, dar sunt foarte multumit de lucrare. :D

     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stie nimeni unde as putea gasi o suspensie sport si cam la ce pret?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit niste suspensii sport Koni, dar scrie ca potrivesc pe V70.....oare potrivesc si pe S80, daca as sti ca potrivesc, le-as tot cumpara.

Sper sa gasesc un raspuns cat de repede, sa nu treaca de pe stoc

Multumesc

Edited by adi_28

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arcurile se potrivesc, amortizoarele nu pe spate .

Pe fata se potrivesc si amortizoarele si arcurile .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa te mai intreb ceva, daca se poate, amortizoarele de fata de pe V70 ai zis ca sunt compatibile cu cele de S80....dar de pe orice V70, adica din orice an de fabricatie, se potrivesc pe S80?.Am gasit niste suspensii sport, noi, pe comanda, dar pentru fata ziceau ca au doar pentru V70, modelul pana in 2000.Oare merg si la mine?Nu as vrea sa le comand si dupa aia sa nu imi fie bune.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca au doar pana in 2000 alea sigur nu merg.Ma gandesc ca difera .Vezi /intreaba ce cod/culoare au.

LE: pana in 2000 am impresia ca ii v70I .Iar ce vrei tu s ar incadra la v70 II daca nu ma insel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai V70 pana in 2000 este bazat pe 850, V70-ul dupa 2000 este pe platforma de S80. Normal ca trebuie sa iei pt platforma ta adica P2 (S80 -06)

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles.Multumesc mult tuturor celor care m-au ajutat in solutionarea acestei probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan,V 70-ul dupa 2000 nu e un S60 SW? ???

Exact! V70-ul de dupa 2000 este un S60 break. Masinile sunt identice in partea frontala si in fata la interior (exceptand volanul). Insa si S80-ul este construit pe aceiasi platforma ca si S60 si V70, adica P2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect,asta stiam si eu de platforma.Faceam referire la asemanarile estetice ale celor 2 modele :glasses9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asa este insa exista diferente si la fata si la spate, difera botul (armatura, bara, faruri si proiectoare de ceata) si evident difera spatele incepand de la usile spate care sunt diferite pana la bara spate . Oricum exista mult mai multe asemanari intre S60 si V70 decat intre S60 si S80 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now