betty

Traim in jungla?

43 posts in this topic

  Aveti dreptate! mai rau ca-n jungla!

  E nasol ca s-a ajuns la chestia asta stupida, ca daca ai BMW, gata, automat esti shmeker, cocalar si mai stiu eu cum... Nu cred ca are nimeni dreptul sa judece soferul dupa masina pe care o conduce. Cunosc oameni cu BMW care sunt OAMENI in adevaratul sens al cuvantului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astazi in juru orei 17:30 am ramas surprins sa vad faimoasa masina cu B-777-XXX in Focsani dar mie mia parut un Audi a8 , nu a6 cum spunea cel ce o patise.... se pare ca gibonul era cu a sa prietena mergeau spre munte;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Legat de BMW, masina nu are nicio vina.Ba din contra, sunt niste masini foarte bune.Problema sunt cei care isi inchipuie ca la volanul unui BMW sunt niste zei.Dar asta nu inseamna o eticheta pe fruntea tuturor posesorilor marcii.

  Cat despre jungla, ma gandesc uneori ce efect ar avea legiferarea armelor.Cati s-ar mai da jos cu chef de scandal sau ar actiona violent daca s-ar gandi ca "victima" ar putea folosi in orice moment un pistol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

legiferarea armelor este cu dute vino. nici odata nu ai de unde sa stii daca nu cumva un tampit la volan te va trage asupra ta daca cumva l-ai sicanat un pic

Share this post


Link to post
Share on other sites

legiferarea armelor este cu dute vino. nici odata nu ai de unde sa stii daca nu cumva un tampit la volan te va trage asupra ta daca cumva l-ai sicanat un pic

stim destul de bine ca fiare au cam toti !

mie mi sa intimplat de nenumarate ori sa ma alerg cu "baieti" mai ales pe defileu jiului noroc ca babuta tragea saraca si incarcata ,na stii cum ie masina cu numere straine incarcata la greu ,noroc ca am avut mai mult tupeu si cai ca iei in rest .................. dar un pistol macar cu bile nu ie rau sa il ai !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahh lista merge mai departe ... era sa ma iau la bataie pe  podul grant cu unul din olt care conducea o skida octavia ce se vroia tunata , un altul cu skoda a intrat in mine dupa ce-l depashisem ca sa-mi arate cum e legea (era shi cu copilul in spate) , un altul cu un wanna be s.u.v de la hyundai a scos pistolul in zona militari ca nu am vrut sa ma dau dupa sensul meu(unic) ca sa treaca el .. politzia n-a putut face nmk ca era cuv meu impotriva a lui :D asha dragutz shi lista merge mai departe.. sa nu mai vb de majoritatea taximetrishtilor care nu cunosc nici o lege de circulatzie  ... una peste alta cred ca suntem inconjuratzi de cretini care se vad gangsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfat!!! Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita!!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

legiferarea armelor este cu dute vino. nici odata nu ai de unde sa stii daca nu cumva un tampit la volan te va trage asupra ta daca cumva l-ai sicanat un pic

Bai fratilor, armele trebuie tinute la naftalina.

Acum cativa ani am avut un incident de acest fel, in care a trebuit sa scot puscociu sa ma apar, iar la final instanta , mi-a admis mie legitima aparare si inamicilor le-a admis vatamarea corporala. Deci?

Datorita proastei interpretarii a legilor din acest domeniu, armele trebuies folosite numai in poligoane organizate. Numai simplul fapt ca scoti puscociu pentru intimidare inseamna amenda de 1000 lei.

De acord insa ca sunt multi posesori de arme care le iau mult prea usor ( permisele de port arma), pentru a-si completa anumite carente din personalitate, simtindu-se mai zmei cu el la brau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Cu tot respectul si fara intentia de jigni, ma intreb, daca afirmatia "armele trebuie tinute la naftalina" ar fi avut prioritate fata de cea cu " a trebuit sa scot puscociul" , in momentul asta am mai fi avut aceasta discutie (dat fiind faptul ca pe lumea celor drepti nu exista internet) sau nu cumva ati fi folosit la tastat mai putine maini/degete ?

    Cat despre legiferarea armelor, nu cred ca pentru multi "baieti" reprezinta o problema procurarea unui pistol.Si atunci, intreb din nou, nu ar fi corect sa beneficieze toata lumea de binefacerile unui Glock sau Desert Eagle ?

    Ideea era,ne-am impusca precum chiorii sau ne-am gandi bine inainte sa facem altuia vreo mizerie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru a vedea cum ar fi se poate lua exemplul usa.

la ei ,toti vor sa renunte la arme, insa nu se mai poate....odata deschisa cutia pandorei, ea nu se mai poate inchide.

trebuie sa retii ca este interzis sa conduci sub influenta alcoolului, insa nu este interzis sa porti arma sub influenta alcoolului !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi aduc aminte de un show al lui chris Rock, care, in mistocareala lui, a dat o solutie foarte faina: Liber la arme, insa cartusele foarte scumpe :D .

Chris Rock:

Everybody is talking about gun control. Got to control the guns. Fuck, that, I like guns. If you've got a gun, you don't need to work out! Cause, I ain't working out. I ain't jogging.

No, I think we need some bullet control. I think every bullet should cost five thousand dollars. Five thousand dollars for a bullet. Know why? Cos if a bullet cost five thousand dollars, there'd be no more innocent by-standers. That'd be it.

Some guy'd be shot you'd be all 'Damn, he must've done something, he's got fifty thousand dollars worth of bullets in his ass!' And people'd think before they shot someone 'Man I will blow your fucking head off, if I could afford it. I'm gonna get me a second job, start saving up, and you a dead man. You'd better hope I don't get no bullets on lay-away!' And even if you get shot you wouldn't need to go to the emergency room. Whoever shot you'd take their bullet back. 'I believe you got my property?'

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ideea era,ne-am impusca precum chiorii sau ne-am gandi bine inainte sa facem altuia vreo mizerie?"

Mizez pe prima varianta. Intr-o luna ne-am injumatati. La cata ura mocneste in tara asta ar suiera gloantele non-stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

perfeta dreptate ai

"Ideea era,ne-am impusca precum chiorii sau ne-am gandi bine inainte sa facem altuia vreo mizerie?"

Mizez pe prima varianta. Intr-o luna ne-am injumatati. La cata ura mocneste in tara asta ar suiera gloantele non-stop.

dar poate ar fi cazul sa ne impuscam jumatate dintre noi ca sa ramana o alta jumatate. daca castigam noi etunci e bine pentru noi. daca castiga eie tot pentru noi e bine ca nu-i mai vedem, nu-i mai auzim si nu ne mai lovim de ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tin sa va anunt ca am cunoscut ieri un OM posesor de BMW. Iar astazi traficul a fost absolut superb. Sa stiti ca lucrurile astea marunte pe mine ma ajuta la psihic :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cutia a fost deschisa deja : droguri legale, permis de arma, ce ar mai trebui? adoptam tot ce ne face rau :violent1:>:D:pain:  si ne plangem de mila, ne miram cum de unu cu o maschina tanc omoara si nu pateste nimic etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu a avut si el ceva prieteni in ploiesti sa le rupa capu,sigur eu ieseam la iei si rupeam picioare cu crosa de golf,si tineti minte aici ceva de la un prieten aflata:cand numai ai scapare si esti afara din masina puna mana pe piatra cataroi ce gasesti repede si sa vezi ce fug baieti,ca ei tin mai mult la masini decat la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Cu tot respectul si fara intentia de jigni, ma intreb, daca afirmatia "armele trebuie tinute la naftalina" ar fi avut prioritate fata de cea cu " a trebuit sa scot puscociul" , in momentul asta am mai fi avut aceasta discutie (dat fiind faptul ca pe lumea celor drepti nu exista internet) sau nu cumva ati fi folosit la tastat mai putine maini/degete ?

     Cat despre legiferarea armelor, nu cred ca pentru multi "baieti" reprezinta o problema procurarea unui pistol.Si atunci, intreb din nou, nu ar fi corect sa beneficieze toata lumea de binefacerile unui Glock sau Desert Eagle ?

     Ideea era,ne-am impusca precum chiorii sau ne-am gandi bine inainte sa facem altuia vreo mizerie?

Nu e nici o jignire. Bilantul meu, in urma horei amintite a fost : 1 coasta rupta, o pereche de ochelari rupti, multiple vanatai, si un umar lucsat. Deci , abia dupa ce trecut prin elementele bilantului am scos puscociu. Pana atunci am crezut in vorba buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now