Sign in to follow this  
Followers 0
Matrixxx

In sfarsit , v-am gasit !!!

6 posts in this topic

Sint proaspatul posesor de o superbitate de masina:volvo 850 t5 break,225 cp, 2000 cm, super intretinuta de la fostul proprietar ! Am strins cu greu banutzii in tara asta de tariceni si baseshti...dar gata ! Nevasta-mea mi-a zis ca-s nebun ca mi-am luat volvo:piese scumpe, mecanici prosti...ne-am certat 2 zile...nu-i convine, sa mearga cu autobuzul ! Ieri a fost prima zi de mers cu ea,trebuie sa-i pun un nume neaparat  :) Motorul trage bine, turbina isi face simtita prezenta intr-un mod de nedescris(te baga in scaun) ! Singura problema-deocamdata -cunoscuta si de fostul proprietar e compresorul de clima, cica e "blocat", baga doar aer cald, rece deloc.

Stiu ca a fost o introducere uriasa, insa umil va intreb: cam cit costa asa ceva, se poate repara defectul sau trebuie inlocuit?

Va doresc kilometrii cit mai multi fara probleme, in tara asta plina de probleme !

Matrix-ul.

post-495-12877844887553_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

compresorul de clima e cam scump. cred ca 6-700 E. mai bine incearca sa il repari sau poate gasesti un sh. oricum! sa stapanesti sanatos masina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit. Sa te duca multi kilometri masinutza.

Deschide te rog un subiect nou pe tema compresorului in sectiunea 850/V70, sigur putem sa-l facem sa mearga.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ne-ai gasit si sintem bucurosi sa te avem printre noi,am avut si eu un 850 2435cc,a fost visul meu o frumusete,am dat-o anul trecut am tinut-o 3 ani,cind te certi cu nevasta te urci in masina si uiti tot,iti dau un tel.de la cineva care dezmembreaza,vezi si tu:0722939212.Gabi, locuieste in Chitila. Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0