Sign in to follow this  
Followers 0
parola

Cel mai inteligent om din lume a refuzat un premiu de un milion de dolari

56 posts in this topic

domnule iulirx, am vrut doar sa va arat ca matematica are legatura cu filosofia si ca oamenii astia au alte idealur. articolele pe care le-am postat le-am citit si le-am considerat interesante. nu am afirmat eu ca sunt geniu sau ca inteleg geniile. cu ce te-am suparat asa rau? ca si mie imi place berea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule iulirx, cred ca toata lumea are voie sa isi exprime parerile fara sa fie agresati de dumneavoastra.

Nu stiu de unde vine aceasta violenta verbala, poate din faptul ca e mult mai greu sa va argumentati parerea decat sa incercati sa cenzurati pe cei cu alta parere.

Si nu inteleg de ce va simtiti dator sa raspundeti tuturor... mai ales in mod atat de agresiv si totat deplasat.

Cred ca va simtiti bine cand lumea va respecta si vorbeste civilizat cu dumneavoastra pe acest forum. Nu credeti ca ar trebui sa faceti la fel?

Sau credeti ca aveti mai multe drepturi decat altii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte tare matematicianul.

cred ca multi dintre noi nici nu intelegem problema pentru a o putea rezolva. in ce priveste problema cu bani , interesanta alegere. pacat doar ca a renuntat la matematica deoarece avand in vedere ca e cel mai destept om de pe planeta la ora actuala s-ar fi putut sa fie de mare folos pt progresul stiintei dar pe de alta parte i respect alegerea pt ca toate lucrurile de pe pamant sunt trecatoare si nu are rost sa te stresezi prea mult pt ele asa ca mai bine te bucuri de viata:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"... cred ca multi dintre noi nici nu intelegem problema pentru a o putea rezolva..." foarte tare zis, nimic posibil de comentat  ;D  >:(;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si-atunci de ce mama dracu' scrii aici? ca tot nu-i intelegi.

citi trebuie sa spuna ca astia nu pot fi intelesi de noi, prostii, ca sa taci odata ?

sau esti vre-un geniu, si io, ca timpitu' nu inteleg ca esti geniu....

se poate, dar e improbabil. mai bine  bei o bere, si nu deranjezi pe nimeni !

daca ai fi fost studentul meu, n-ai mai fi fost studentul meu.

La cat esti de rau ca,cadru didactic,as fii dorit sa-ti fiu elev sa ne fi gasit dupa absolvire,sau asa suntem noi astia din S?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx

iar o bagi pe mineca

;D:D;D:D

daca chiar doriti cu atita ardoare sa aflati de ce a refuzat rusul banii,de nu il intrebati?

cred ca el ar fi in stare sa va spuna de ce,restul,sint supozitiile voastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0