soloxl2003

Parere - Pret S40

11 posts in this topic

Salutare,

Ma gandeam sa-mi vand masina si vroiam si eu o parere legata de pret: Cat sa cer pe ea?

Masina este un Volvo S40, 1999, 1.9TD 66kw, 270.000km, luata acum 2 ani din Germania la 247.000 km. Are revizia efecuata de 1.500km, (ulei castrol, filtru ulei, filtru aer, filtru motorina), uleiul din cutie schimbat in acelasi timp, schimbat lichidul de frana + placute fata si spate acum 500 km, distributie schimbata 14.000 km, schimbata bascula pe dreapta, bieletele antiruliu fata, bucsile bara stabilizatoare spate (toate acestea se pot demonstra cu factura) .MASINA NU A FOST LOVITA NICIODATA.

Masina este foarte bine intretinuta, sofer nefumator,iar ca dotari: Oglinzi manuale si incalzite, geamuri manuale, Handsfree Nokia, eleron, MP3 Player Kenwood. Singura problema ar fi ca nu are AC.

Eu am dat acum 2 ani 4000 E + taxa de inmatriculare 2200 e.

Care ar fi pretul corect?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probabil, daca vrea sa o dea rapid.  dar daca este masina buna, si nu vrea sa scape de ea, o tine pana primeste pretul corect. care nu cred ca e de 3000 de euro, ci mai degraba 4000.

proprietarul stie cel mai bine in ce stare e masina si daca e nevoie urgenta de bani sau poate sa astepte un om interesat de masina ok, si nu de chilipiruri

Share this post


Link to post
Share on other sites

"o tine pana primeste pretul corect"

Nu va mai amagiti cu expresia "pretul corect", asa ceva nu mai exista de ceva timp pe aceste meleaguri uitate de bun simt, omenie, etc.

Bafta la vanzare si un pret cit mai apropiat de sperantele tale !

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am dat-o pe a mea acum o saptamana cu 3500 2001 1,9D si cu ceva optiuni pe ea inclusiv mic tuning optic. asa ca are dreptate Matrixxx nu exista pretul corect.

exista pret de catalog, pret dorit la vanzare pret primit sau obtinut la vanzare. cei ala pret corect?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am dat-o pe a mea acum o saptamana cu 3500 2001 1,9D si cu ceva optiuni pe ea inclusiv mic tuning optic. asa ca are dreptate Matrixxx nu exista pretul corect.

exista pret de catalog, pret dorit la vanzare pret primit sau obtinut la vanzare. cei ala pret corect?

Avand in dotare motoru' comon rail?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va zic sincer ca eu ma gandeam la un 3000 de euroi dar mai jos de atat nu as da-o.

Multumesc pt raspunsuri si astept pareri in cotinuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce motorizare are?

Fiind din '99 ar trebui sa fie cel de 95 cp 70 kw,dar din cate vad mai jos "66kw'

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, este cel de 66kw, 90CP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-o cu cat ti se ofera. Piata este moarta acum. Eu ma chinui sa dau un Nissan Primera din 2002 cu dotari suficiente si cu 160.000 la bord cu 4000 si nimeni nu misca nimic. Da-o ca altfel stai cu ea si-ti consuma bani stand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now