zack

Service Bragadiru

6 posts in this topic

Am fost la un service (prin recomandarea unui prieten) in Bragadiru, mai exact in incinta fostei fabrici de bere. Acolo mi-am schimbat distributia. Am fost foarte multumit de cum au lucrat si cum s-au purtat cu mine baietii. Tot aici mi-am pus discurile la rectificat (50 ron de disc) si mi-am schimbat si placutele. Toate piesele sunt aduse de la distribuitor direct si au niste preturi foarte bune. Piesele vin intr-o ora de la comanda lor, comanda facandu-se dupa ce se da jos piesa pentru a nu exista vreo indoiala ca nu s-ar potrivi. Am gasit placute de frana delphi cu 130 ron. Kitul de distributie a fost undeva pana  1000 ron incluzand pompa de apa. Manopera la distributie a fost de 350 ron. Am mai schimbat si tamponul superior pe care l-am gasit cu 258 lei. In banii astia mi-au montat si aparatoarea de noroi stanga spate.  Va las numarul de telefon: Marian - 0723245969

Pentru orice intrebari va stau la dispozitie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru informatie !

Un sfat am sa-ti dau si eu: arunca placutele alea delphi si pune-ti ceva ca lumea, daca vrei frine. Acum, tu stii mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca sa completez... distributia cu role INA, curea ContiTech si pompa apa HEPU te duce pe la 7-8 milioane maxim... deci nu's chiar asa rasariti la preturi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In pret a fost inclusa si cureaua auxiliara. De ce ziceti ca delphi sunt proaste? Stiu ca e o firma veche...si mai nou am inteles k multe marci pun placute delphi stock (din fabrica). Oricum...nu aveam 270 ron de aruncat pe textar asa ca m-am multumit cu acestea.

uitati-va pe siteul asta : http://www.autototal.ro/delphi,138.php 

Share this post


Link to post
Share on other sites

depinde ce vrei de la frine, cum conduci, etc.

Uite aici, in graba, de pe google adunate:

Masini.ro Forum:

"Placute frana fata. le-am schimbat acum vreo 3 saptamani cu un set Delphi si sunt total nemultumit de ele"

================

Club Fiat Romania

"Si eu am zis ca fac economie si am luat delphi, mare greseala, erau varza, asa ca le-am schimbat sa nu-mi distrug discurile."

================

De-"afara":

Are Delphi manufactured brake pads any good?

Main problem i had was when they heated up the brake fade was awful, but mind you i did ring the cars neck.

===================

The pads will squeal and graunch, and worst of all, transfer material to the disc if you keep your foot on the pedal once you have come to a halt after a long hard stop, giving epic judder for miles afterwards.  Delphi brand - avoid!!  Must get some better ones!

==================

Multe firme pun (mai nou) delphi, plastic mult, electronica proasta, etc pentru ca e globalizare  ;)

Cum vrei tu, am mai spus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A si inca ceva eu mi-am luat distributie completa Volvo originala cu 250E si kitul cuprindea si rola si curea de auxiliara .

Nu vrei sa dai banii pe Textar poti lua TRW care sunt foarte bune .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now