parola

Batut ca traversa prea incet cu nepoata de mana....

47 posts in this topic

"Un bătrân din Craiova a fost lovit vineri cu pumnii de un ÅŸofer nervos. Câteva ore mai târziu, acesta a murit la spital. Bărbatul de 62 de ani a făcut stop cardiac, după ce un tânăr de 22 de ani s-a răzbunat pe el pentru că mergea prea încet pe trecerea de pietoni. Bătrânul era cu nepoata de mână, când a fost atacat de ÅŸofer.

Rudele au fost anunÅ£ate de vecini că bătrânul zace pe trotuar, după ce a fost lovit de un ÅŸofer. Bărbatul mergea cu nepoata spre parc ÅŸi traversa o alee dintre blocuri. Tocmai atunci, pe acolo avea drum un ÅŸofer foarte grăbit.

"S-a oprit în mijlocul străzii, i-a dat doi-trei pumni, l-a lăsat pe trotuar, s-a urcat în maÅŸină, după care s-a dat iar jos din maÅŸină ÅŸi l-a lovit", a declarat unul dintre martori. La câteva ore după incident, bâtrânul a murit la spital.

Åžoferul a fost identificat ÅŸi audiat la poliÅ£ie. Este vorba dspre un tânăr de 22 de ani, care se afla la volanul unei maÅŸini de lux. Teribilistul ar putea fi acuzat de omor ÅŸi riscă închisoarea."

  Imi pare rau ca nu am fost acolo sa fi nenorocit in bataie jigodia asta nespalata. Chiar mi se rupe de consecinte, il nenoroceam pe loc, a dracu de oameni impututi! Si acu` sa stea in puscarie pe banii mei ?!? O sa urmaresc cazul sa-i fac o vizita cocalarului imputit!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.... interesant... oare tipu are ceva in cap? ia luat taticu masina de lux si e zmeu...

intr-un fel pe unii incepe sa ii reprezinte nesimtirea, prostia, imbecilizmul etc... din pacate fenomenul ia amploare...

cand te duci la el sa ma iei si pe mine... sa ii dau o ranga-n dinti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jigodia jmechera nu este vinovata de nimic in afara de faptul ca sa nascut JAVRA !  O  VINA MAI MARE ARE MAMA LUI CA LA ADUS PE LUME IN HALUL ASTA!

:machinegun: :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios daca va pati ceva javra nemernica; sa ne aducem aminte ca nevasta jigodiei de paunescu a omorat o familie intreaga si e bine mersi; daca tacsu o fi un mahar politic, sigur nu se face nimic, scarba asta de tara e un maidan unde toti derbedeii isi fac de cap, iar majoritatea ramane pasiva in fata abuzurilor de tot felul 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E judecat in libertate, deci nu este un pericol pentru societate. Asa au zis la PRO TV. Probabil ca va e clar deznodamantul. Eventual o sa-i dea vreun an de inchisoare cu suspendare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tara de kakat ... nici nu sti ce sa mai zici. In fiecare zi cite o mizerie de genul asta  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi mere si va mere inca o bucata buna de timp cu"bani",deci legea va fi doar pentru cei "saraci" daca o luam asa.pacat.Nu cred ca vom ajunge vreodata undeva.. >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai amenzile foarte mari vor civiliza romanii, evident amenzile sa fie si platite .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai amenzile foarte mari vor civiliza romanii, evident amenzile sa fie si platite .

Si spaga va fi pe masura ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate este de aici, din orasul meu

Am sa aflu mai multe despre el si va zic

Si eu ma indoiesc ca va ajunge macar la puscarie, dar sa mai si faca ceva ani

In puscarie intra numai cine il supara pe Zeus acum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In "orasul" meu acum vreo 10-11 ani unul tot ca asta a omorat o fetita de 5 ani pe trecerea de pietoni. Trecerea a fost mutata in mare graba cu 5 metri mai incolo in aceeasi noapte, fix cat trebuia ca sa fie scoasa "beizadeaua" basma curata. Si astia de la rutiera ii dau inainte cu initiativele de "reducere a numarului de accidente".

Share this post


Link to post
Share on other sites

... masina de lux...

un k k de pisicuta din 1995, probabil cu motor de 1.6i. Cred ca costa 3.000 euro una.

Despre om, un dobitoc. Animal. Nu e pericol public. Ce mare lucru poate sa faca? Sa omoare pe cineva din bataie? Pai cum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma tot la bmw,si gama vw ajungem..cu toate ca unii oameni nu merita acele masini.Altii nu merita "acea" soarta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai amenzile foarte mari vor civiliza romanii, evident amenzile sa fie si platite .

nu cred ca aia ar avea vreun efect pt acea categorie de oameni de care se vorbeste aici. de exemplu in Irlanda sau in Anglia pentru anumite incalcari ale legi te baga direct la inchisoare fara drept de ape. ca de exemplu daca depasesti cu 50 km/h limita de viteza si te prind ai 6 luni de inchisoare si cazul nu se judeca prea mult ca cel aflat in cauza sa poata scapa. da din pacate in Romania nici asta nu cred ca ar functiona la ce judecatori sunt pe la noi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tine in cea mai mare masura de educatia pe care a primit-o.... Asa a vazut acasa asa face si el... Ideal era sa faca chestia asta acasa la el. Unul mai putin in familia lui... :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, deci handicapatul e acuzat doar de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii.... mama lor, cu legea lor... sa aibe liniste cum are si familia batranului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu il spanzuram in centru de turnul primariei, scurt !

Din momentul in care vad titluri de genul asta deja imi dau seama ca doar o sa ma enervez cando sa le citesc, in special sfarsitul in care se spune ca individul este in..libertate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca omu a murit de frica, vreti sa faca ala puscarie pentru crima? O sa-l acuze de ultraj, ca asta a si fost, dupa litera legii. Ce i-am face noi handicapatului respectiv chiar nu conteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

speta:  vii cu masina in spatele unuia care are probleme cu inima, tragi un claxon, ala se sperie si face infarct.  inseamna ca l-ai omorat ?

nu -i tin apararea specimenului din Craiova, dar daca ala a avut intr-adevar probleme cu inima si se afla sub tratament, putea sa se duca chiar si daca frana ala brusc inspre el, cu scartaieli , fara sa-l atinga macar.  Acum, ca l-a luat la pumni nu inseamna neaparat ca l-a omorat el. Din raportul medicului legist reiese ca nu loviturile au fost cauza mortii, ci problemele de sanatate ale victimei, si nu prea imi vine sa cred ca cocalarul ala ar fi avut omenie/euroi sa poa` sa determine un medic legist sa "blatuiasca" un raport medico-legal de autopsie, posibil lovituri cauzatoare de moarte, mai ales ca presa este cu ochii pe caz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sepukku : sa-i luam la pumni pe toti pensionarii astia ca sunt deja prea multi! eu asa cred : e crima sa dai intr-un om batran, stim cu totii ca e ff sensibil si ca e posibil sa-l omori fiind bolnav, oricine are putin bun simt judeca astfel; daca e sa ne luam dupa legile strambe de la noi, netrebnicul nu e pericol public, ba chiar e un model de urmat  ???

alin_ux : la 25 m ai voie sa clacsonezi !  daca vii in spatele unei pers si tragi un clacson e intentie rea! cam asa trebui sa se vada lucrurile din partea acuzarii, si da, poti omori o persoana, chiar mai tanara, speriind-o; ar trebui sa se introduca asta in codul penal, nu suntem animale si nu traim in padure >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

alin_ux, una e sa fi agresiv verbal si alta fizic. Omor prin imprudenta e una si alta e din culpa. Tu nu ai de unde sa stii ca ala are probleme cu inima si claxonezi (desi e INTERZIS in oras "pt. care au mai auzit de reguli") si ala moare. Daca acuzare dovedeste asta e omor prin imprudenta. Daca casunezi cu pumnii pe el, e omor din culpa. Si sincer vorbind, tu cum ai reactiona daca copilul tau si-ar vedea bunicul cum moare dupa ce unul il bate ABSOLUT NEJUSTIFICAT? Toti avem gura mare in tara asta, ar trebui sters din DEX cuvantul respect.

Eu recunosc ca sunt agresiv verbal, dar in trafic tot timpul sunt atent sa nu provoc pe cineva, ca nu stiu cum reactioneaza. Poate e unul mai slab de inima si se arunca in copaci, masini...etc. Nu vreau sa am pe constiinta nici un om. Dar altii NU AU CONSTIINTA, ceea ce demonstreaza ca biped nu echivaleaza cu a fi OM.

  Niciodata nu am claxonat pe cineva pe trecerea de pietoni. Chiar daca am prins batrani care treceau pe rosu, AM OPRIT SI AM ASTEPTAT SA TREACA! Nu mi s-a intamplat nimic! Intotdeauna ii las pe altii sa intre de pe strazi fara prioritate daca am coloana in spate. Si uite ca intotdeauna am ajuns de la A la B fara sa bat pe nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

copy/paste de aici.

Şmecherii cu bolid au „tupeu de dictator"

ÃŽn vestul Å£ării, numărul accidentelor rutiere grave în care au fost implicaÅ£i ÅŸoferi de BMW a crescut de trei ori în ultimii patru ani. Åžeful PoliÅ£iei Rutiere TimiÅŸoara, comisarul Florin Bolbos, spune că fenomenul „şmecherului cu BMW" a debutat când piaÅ£a a fost inundată de automobilele germane second-hand cumpărate din Occident de tinerii românii.

„Portretul-robot al tinerilor cu BMW nu e greu de creionat, deoarece agenÅ£ii se întâlnesc zilnic cu ei în trafic. Au între 18 ÅŸi 30 de ani, părinÅ£i cu mulÅ£i bani, automobile BMW cumpărate la mâna a doua din Occident ÅŸi un tupeu de dictator. Calcă pedala de acceleraÅ£ie la maximum ÅŸi se cred indestructibili. Când sunt amendaÅ£i, fac scandal ÅŸi ameninÅ£ă că se folosesc de pilele lor pentru a-i dezbrăca de uniformă pe agenÅ£i. Când fac accidente, fug ca potârnichile", susÅ£ine comisarul Florin Bolbos.

Din totalul celor peste 450 de accidente în care au fost implicate automobile BMW în ultimii trei ani în TimiÅŸ, aproape 65% au fost provocate de ÅŸoferi a căror vârstă nu depăÅŸea 23 de ani. „Toată furia ÅŸi frustrările ÅŸmecherilor se limpezesc când se urcă la volan, unde adevărata lor personalitate iese la iveală ÅŸi se manifestă printr-un stil agresiv de conducere. Ei cred că marca maÅŸinii ÅŸi siguranÅ£a oferită de brandul BMW îi apără de toate tâmpeniile pe care le fac, că acÅ£ionează ca un scut ÅŸi se cred indestructibili. Sunt firi slabe, care comunică prin violenÅ£ă ÅŸi vor să-i strivească pe cei din jurul lor, dar la prima problemă dau bir cu fugiÅ£ii", a comentat psihologul Tudorel Butoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, dar ce facem cu smecherii astia?  Speram c-o sa se autodistruga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact, eu cand vad beemveu cu numere care incep cu BH (nu bihor), ma dau frumos la o parte, am vazut prea multe infipte prin stalpi si garduri. Solutia ar fi sa nu mai ia toti dementii carnetu', testul psihologic a fost si este in continuare o bataie de joc si o mascarada. Aici sa vedem politia cum actioneaza, radarele stim ca stiu sa le foloseasca. Mai ales in orasele din sudul tarii s-a umplut de melteni care au sarit direct de pe oltcit si dacie pe beemveuri luate cu 1000 de euro de la bulgari. Daca eram nepotul batranului i rupeam capu' aluia cu bata si gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In alte tari, care sunt civilizate, daca s-ar intampla ceva de genul asta ar iesi oamenii in strada sa il linseze pe nemernic.

La noi in rahatul asta de tara nu, in astfel de cazuri nemernicii reusesc sa scape si culmea sa fie si respectati si temuti pentru ca sunt atat de smecheri incat pot scapa chiar si de acuzatii de omor.

Chiar daca scapa de gluma de lege din tara asta, ar trebui aflat unde sta si in fiecare zi prins si batut.

De ce nu i-a dat nimeni la dobitoc in cap cand il lovea pe domnul acela? Pentru ca tot poporul asta de romani e un mare las inca de pe vremea cand isi ardea culturile si fugea din calea turcilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now