Sign in to follow this  
Followers 0
pasteurxxx

Bara fata cu sau fara proiectoare...

9 posts in this topic

V 40-ul meu a fost prevazut cu proiectoare ceata;in urma unui accident am cumparat o bara de la dezmembrari care avea doar "dopuri" in locul proiectoarelor,crezand ca ulterior n-o sa fie nici o problema sa-mi montez respectivele faruri de ceata.Mai zilele trecute vorbeam cu un amic care ma avertiza ca s-ar putea sa nu-mi mai pot monta proiectoare ceata pe  aceasta bara fiindca nu e prevazuta in acest scop,neavand intariturile necesare montarii farurilor...

Acum intrebare : ESTE ADEVARAT ?!?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana nu o dai jos nu poti stii, logic insa ar fii sa nu ai prinderile pt proiectoare dar nu e o problema ca romanul stie sa foloseasca poxipolul ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, la v 40 an 1999 farurile de ceata nu se prind pe bara ,dai jos dopurile ,farurile se prind pe suportul masinii ,o sa vezi cind dai bara jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spune si "tim" la S40/V40 phase 1, adica la alea produse pana in 2000 farurile de ceata nu sunt montate pe bara de plastic, trebuie sa dai jos bara si o sa vezi cat de usor e, defapt ajunge daca dai jos doar scutul de motor din plastic.

La phase 2 (dupa 2000) proiectoarele au fost modificate, e posibil sa aiba alt sistem de prindere.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte ciudat ce ziceti voi pt ca VADISul zice altceva .

post-993-12877877523051_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un lucru e sigur...tre' sa-mi fac putin timp sa ma uit sa vad cum sta treaba ; partea proasta-i ca atunci cand ma intorc de la munca nu prea-mi mai "arde" de mecanica  ;D

Oricum gasesc o varianta sa-i repun proiectoarele in viitorul apropiat  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e chiar ciudat... eu chiar in weekendul trecut am demontat bara (la bara ma refer doar la "coaja" de plastic) si proiectoarele erau montate pe cadrul metalic al masinii, chiar am demontat unul dintre farurile de ceata si le-am reglat sa bata putin mai sus.

E posibil sa fie doua sisteme de prindere la phase1, cine stie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati baieti, ca doar acum am observat ca in poza din vadis este ilustrata bara metalica impreuna cu bara din plastic. Daca trebuie sa schimbi doar cel din plastic nu cred ca o sa ai probleme, trebuie doar sa scoti "dopurile" din plastic.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0