galis

Filtru benzina 1.8

6 posts in this topic

Am comandat un filtru de benzina pe baza talonului. Am primit un filtru de metal cu intrare-iesire....cand am mers la mecanic sa uitat el undeva sub rezervor si mi-a spus ca nu se potriveste acela pt. ca filtru care e pe masina e din plastic si are ambele iesiri doar intr-o parte. Am mers pe la mai multe mag. de piese auto si toti mi-au spus ca filtrul care l-am cumparat initial e filtru care trebuie. Probabil mecanicul nu stie despre ce e vb ? poate stiti careva unde se afla acel filtru si cum arata ? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si tie!E o rubrica ''Hai sa ne cunoastem!'' se numeste si iti sta la dispozitie.Nu toata lumea stie cu ce se mananca VOLVO si asa patesti daca te duci la locul si persoanele nepotrivite!

P.S: Completeaza-ti profilul sa stie lumea cu cine si despre ce vorbeste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Daca ai 1.8 cum mi-ai spus mie, masina dupa 2004, in mod normal nu ai filtru de benzina. Sunt ce-i drept din ce stiu eu cateva modele cu filtru de benzina dar facute pentru piete fantoma (gen Kargastan, Tadjikistan) unde benzina se zice ca-i murdara. Filtrul pe care l-ai cumparat tu pare conform descrierii filtrul corect, insa pe S40 1.8 nu ai un astfel de filtru.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai filtru, mecanicul tau e cam...in fine

Chestia aia cu 2 iesiri pe o parte si conectori electrici e o pompa sau ce dracu, epurator, sau ceva de genu, la fel am cautat si eu dupa al meu si nu au.

Era incastrata in plastic si prinsa pe puntea spate asai ? E capsata in plastic, tocmai ca sa nu o desfaci, tind sa cred ca e o pompa, vezi in Vadis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Carbon Canister-ul am impresia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut galis ce faci inca un Zalauan pe  forum ce sa zic hai ca te ajut eu vi pe la mine pe akasa si te ajut masina ii 2004 benzina 1,8.0753040515 numarul meu Galis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now