lik1999

Fuel Save Challenge

7 posts in this topic

Salutare.Am gasit un nou subiect interesant ;D .

Shell - fuel save

Din cate stiu Shell lucreaza cu Omv?Deci ar trebui sa existe acest produs si la noi.Dar eu inca n am vazut ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cati litri e rezervorul la Jetta TDi?

Daca e de 60, mergeam mai mult cu 13 plinuri.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell nu are nici o legatura cu OMV iar de sfaturile astea sunt satul, e la mintea cocosului ca mergand economic poti face economie de combustibil  ca doar de aia este cuvantul economic pus acolo ;D

55L are rezervorul de Jetta  si nu compara o masina noua cu una veche .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar de ce ai face asta, daca vreau sa merg cu 50 la ora si sa enervez pe toti ceilalti soferi imi iau scuter, astea-s niste strategii de marketing ale companiilor petroliere, vezi doamne motorina aia "economica" nu tot din sunci de dinozauri e facuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....de genul uite domle ca ne pasa de mediu dar pe partea "aialalta" se trag niste sfori pe la domnul Obama sa nu se importe "dizal" in state sa se faca numai motoare mari si electricul sa moara pe hartie, asta e realitatea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

...si nu compara o masina noua cu una veche .

In mod normal asa ar trebui sa fie, sa nu existe astfel de comparatii.

Dar comparatiile le fac chiar ei, producatorii de masini. :)

De cate ori nu ati auzit la lansarea unui nou model: "acum mai economic...", "...consum redus", "...uiti de pompa", etc.

Daca e sa ne luam dupa toate reclamele si sloganurile de vanzare din anii '90 (chiar '80) incoace... ar trebui ca toate masinile sa consume cel mult 2%.  ::):P

Realitatea spune altceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

consum Craiova motru - 104 km,  7,2 % , T6 , 285 hp;  chiar am facut un test de mers economic. Viteza  medie 80-84 km /h, cu ceva exceptii + sau - .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now