Sign in to follow this  
Followers 0
bogdanTM

TEST DRIVE?!?

2 posts in this topic

    Cum se face un test drive?

  Nu am fost niciodata la un test-drive, asa ca sunt si eu curios de anumite lucruri din domeniul asta... Ma gandesc ca nu numai iti faci programare si te duci si te plimbi cu masina cat vrei tu numai sa vezi cum merge...sau poate asa e...habar n-am :-\ de-aia am deschis subiectul asta, sa aflu mai multe; si nu numai eu. Poate sunt mai multi in aceeasi situatie.

Cum decurge un test-frive?

Ce ai voie sa faci si ce nu ai voie sa faci?

Cat timp dureaza? Cati km?

Nu mai imi vin in minte alte intrebari acum, dar daca mai gasesc, le voi pune pe parcurs...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dai telefon la reprezentanta, te programezi.

tu conduci cu un reprezentant al companiei linga tine. drive-testul dureaza putin (20-30 min) daca nu esti fiul cuiva.

trebuie sa vezi :

cum te simti pe toate locurile masinii. (in mers)

cum te acomodezi cu comenzile masinii (in mers)

cum se aude masina (in functie de viteza si gropi)

cum se simte masina la curbe frinari si accelerari

cum iti place sistemul de ac si audio (in mers)

restul nu necesita drive test.

eu iti recomand sa lasi mai intii pe cineva de la ei sa-ti arate ce poate masina si dupa aia s-o incerci si tu. nu invers.

dupa drive test e bine sa faci un alt drive test cu o alta masina concurenta cu cea cu care ai facut primul drive-test.

asa vei putea compara.

daca, de exemplu, vrei s-alegi intre 2 variante de echipare, sa faci drive test cu amindoua variantele (daca e posibil) si, neaparat cu cea mai scumpa prima. cind faci cu cea mai ieftina sa te intrebi : " chiar am nevoie de mai mult " ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0