Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Apple

Stie cineva masina asta?

7 posts in this topic

Salut oameni buni...

Intamplator... vrand sa schimb masina, am dat peste urmatoarea http://www.autovit.ro/html/2/6/6/6/632666.php

Cum muaddib a facut de curand aceeasi mutare... m-am sfatuit un pic prima oara cu el si-am decis sa intru pe aici sa mai aflu una alta....

So...un S80... Vin de pe un BMW seria 5... deci nu ma inspaimanta consum, dimensiuni s.a.m.d.

Stie cineva masina de mai sus? Cam cat costa rezolvarea problemelor respective? Unde ar trebui sa fac lucrul asta? La Forum Auto sau stiti voi vreun alt service... In poze pare airbagul de la pasager sarit... mai are o infundatura in portiera de la sofer (ceea ce explica chestia cu geamul) in rest insa nu prea pare lovita...

In caz ca ma decid dupa ce aud preturi aproximative, etc. poate careva din voi sa vina cu mine sa o vedem si sa o probam... n-am avut volvo, am mers doar de vreo 2 ori cu unul care mi s-au parut ok, dar sunt alte modele: 740 GL si S40. La volanul astora doua era ok... probabil ca la S80 e si mai ok... dar daca ma poate ajuta cineva inainte cu raspunsuri si lamuriri... ar fi superb.

Multumesc frumos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai pe langa toate mai are si ambreajul dus si pierde si benzina pe la rezervor, e cam dubioasa dupa parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu ca e dubioasa dar am inteles ca e destul de frecventa problema rezervorului... probabil fiind foarte jos... plus drumurile noastre ale patriei... ma rog...

n-am specificat exact problemele gandindu-ma ca va intra lumea pe link si va vedea exact ce-i cu masina...

Am inteles ca ambreiajul e altfel la automata de volvo... practic n-are ambreiaj ci un vasco.. poate ne lamureste cineva...

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pierderea de benzina este problema cat cuplare de ambreaj ; dupa cum vezi cutia este automata si dk are probleme nu prea se mai poate repara , iar inlocuirea cu una noua costa cel putin 5000 eur dk nu mia bine asta asa fra manopera.Din punctul meu de vedere masina merita dor dk ai inca una la fel de la care sa ii iei cutia si celelate piese altfel nu se merita.Salutari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca dupa 85000km a murit convertizorul de cuplu, masina asta a vazut multa multa forja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut-o zilele trecute, mai multe zile la rand (deci s-ar putea sa fie in continuare acolo) parcata la intersectia Lujerului - Iuliu Maniu, chiar in mijlocul trotuarului, catre strada, intre magazinul Toyota si Banca Transilvania. Masina se vede din intersectie, e bine plasata, dar asta ar fi si singurul ei punct forte. E o cazatura amarata, bara fata e lovita si sta sa cada, pe laterale are niste revopsiri amatoricesti, ornamentele de plastic ori lipsesc ori sunt prinse prost, jantele sunt o gluma obosita etc. etc. Nu as cumpara masina nici sa ma plateasca cineva s-o iau, cu atat mai putin s-o platesc eu. Merita doar daca vrei s-o faci piese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0