muadDib

Taxa de inmatriculare 2008

55 posts in this topic

Azi am depus cererea cu toate copiile cerute anexate  la administratia financiara si am primit o fituica cu un nr de inregistrare cum ca voi fi anuntat (telefonic cica :'( ) sa vin sa ridic banii..... ;)....pai la noi merg toate ca pe roate................ce mai conteaza cursurile la valute.....mai pierdem si noi ceva banuti dar e bine ca asa ne ajutam statul....el ne-o trage intruna si noi zambim ca ne place......fiind vorba de 9886,45 roni suma ce a-r trebui sa mi se returneze eu tot ma bucur ca nici la astia nu am sperat, acum deocamdata sper dar tot nu cred.......asa ca fuga si depuneti-va cererile  O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepe dansul domnilor......in urma cu o ora m-au sunat cei de la Administratia Financiara cum ca a intervenit o schimbare de ultim moment si anume.....SA LE DUC MAINE BRIFUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!! .....oameni buni briful l-am predat cu totii la politie in momentul predarii actelor pt inmatriculare...........dar eu dat-am fuga la domnii Politisti unde mi-au spus ca asa ceva ei nu au mai auzit si oricum nu i-mi revad briful de la ei...........dar eu fiind frumos si destept (ca JR EWING din Dallas) m-am dus la unul mai sef si l-am intebat ce va face daca mane sute de persoane vor cere acest lucru??....in concluzie maine platesc o taxa de 1 ron , scriu o cerere parca de mana :evil5:, mai anexez niste copi talon , certificat inmatriculare si tipul care taia frunze la caini in ograda politiei se va duce la arhiva sa caute bucata de carton pt mine.....cat va dura????....pai cam pana ce nu se vor mai primi cereri de restituiri probabil.............ei domnii mei iata noutatile in domeniul si va recomand sa va uitati cat mai mult la Mircea Badea..... O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povestea se reduce la faptul ca in Cartea de identitate, la rubrica 19 cei de la RAR nu s-au mai obosit sa treaca data primei inmatriculari ( la fel cum nu s-a trecut nici cantitatea de CO2) si acum lumea se plimba dintr-o parte in alta..........uitasem sa iau aparatul cu mine sa filmez cum vorbesc cam peste tot cu tine.......acum am predat cererea pt obtinerea copiei brifului si mi s-a spus ca dureaza 2-3 saptamani ???:violent1::sex: pana i-l voi primi( i-l si vad pe saracu Gica de la arhiva cum cauta prin mormanul de hartie bucata mea de carton)............Merge totul ca pe roate, nu va enervati, pastrati-va calmul si buna dispozitie, dati exemplu de bunapurtare si luati cat mai multa vitamina B.....(1,6,12)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu asta inchei promit sa nu mai incarc forumul........am gasit un act de garantie a masinii eliberat de dealerul de unde a fost cumparat masina de catre primul proprietar si era o rubrica unde apare data primei inmatriculari....fuga la Administratia financiara......actul este original, totul ok, facut, predat copie si caz inchis.........Deci ATENTIE !!!!....nu e necesar neaparat briful, ci orice alt act oficial  ??? al masinii din care sa se poata afla data primei inmatriculari.....si uite nu mai stau dupa Gica, badincotra i-l las sa transpire ;D............totusi e bine ca actul nu a trebuit dus pt a fi tradus, legalizat...etc :anallove:..........sper sa fi reusit sa va scutesc de cateva drumuri inutile... O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now