betty

Service bun in Bucuresti, in regie

36 posts in this topic

Salut!

Am fost ieri la un service in regie ("La Service" e numeste), despre care aflasem tot de pe forum, dar n-am reusit sa mai gasesc thread-ul respectiv.

Am ramas foarte placut surprinsa de cum am fost tratata. Am ajuns acolo pe la ora 20.00 (majoritatea service-urilor inchid la 17.30), fara niciun ban la mine, vrand doar sa intreb daca ma pot ajuta cu o diagnoza, urmand sa revin in alta zi cu bani. Mi-au facut diagnoza gratis si mai mult de atat, au aruncat si o privire la motor ca sa se asigure ca eroarea nu e data doar de cablaje sau contacte imperfecte. Repet, gratis. Baietii foarte comunicativi si amabili, te lasa sa stai langa masina cat lucreaza la ea si-ti si explica ce fac.

Si ce e cel mai important: au spus ca in cazul in care inlocuiesc senzorul si pb persista, imi primesc banii inapoi. Vi-l recomand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumos

mai exact unde este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este service-ul lui "packard"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau pe numele de botez, Marian ;D

Si da e baiat bun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

vis-a-vis de princess sau nush cum se cheama exact terasa. E in spate la U-uri, daca vii pe splai, intri in curte la carrefounr (obligatoriu pt ca e blocat in fata), apoi iesi in strada perpendiculara pe splai (era o fabrica de paine acolo), faci dreapta (tot obligatoriu ca se lucreaza acolo), apoi prima la stanga (vei avea caminele U in stanga ta), mai mergi putin si pe stanga e service-ul, iar in dreapta o terasa mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MULTUMIM MULT DE APRECIERI !

Acum putem oferi diagnoza auto pentru orice model de VOLVO care permite asa ceva ! am promis ca voi lua tester si asta am si facut. Pentru mai multe detalii ne puteti contacta aici sau pe site sau telefonic.

0723158052

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat costa o diagnoza la un S60 2005 D5 citit coduri defect+sters si teste motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce intrebi mai tizule vrei sa dai si tu in preturi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mah nu vreau sa dau in nimic!Intreb si eu!E vreo problema?

Si poate e mai bun testerul lor decat al meu.Poate merg sa fac si eu o diagnoza profesionala

Share this post


Link to post
Share on other sites

posibil sa fie o problema cu preturile....sa aiba preturi mai mici....de packard vorbesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

noi luam 100 de ron pe diagnoza dar aparatul stie foarte bine volvo. L-a incercat si pe modele mai noi si pe modele mai vechi si a mers. e drept ca pana acum am avut doar diesele dar nu cred sa aiba vreo problema la benzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru o distributie la un volvo 460 cu piesele mele cat cash trebuie sa pun deoaparte ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

au mai fost niste useri pe la noi...asteptam sa vedem ce au de zis :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal chiar astept parerea unuia anume din ei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul am fost. Nu pentru o reparatie, ci pentru o verificare a articulatiei. Sunt super de treaba baietii si se vede ca au si idee de masini. Nu pot garanta de reparatie, ca nu am facut nici una la ei pana acum, dar mie cel putin imi inspira incredere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost si eu la ei acum 3 saptamani sa-mi schimbe niste flanse la amortizoare. S-au miscat repede si bine iar pretul a fost ok. Deci recomand :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai nene, aia care au fost pe la noi, cei doi...se stiu ei ;) nu ziceti nimic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane mai bine tăceai .....filozof rămîneai .

De bine nu au ce să spună, eu chiar am fost revoltat pt ca te È™tiu bine, dar să spui ca trebuie schimbata distribuÈ›ia pt ca a curs uleiul dintr-o rola este de ras .

Iar Betty ce sa spuna si-a reparat masina singurica si bravo ei si eu am gresit la masina ei deci rusine si mie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"dar să spui ca trebuie schimbata distribuÈ›ia pt ca a curs uleiul dintr-o rola este de ras . "

Cam nashpa - trebuie schimbat titlul topicului cred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel a fost si cu serviceul recomandat de Bunicul, eu unul nu recomand decat un service care este si cel mai injurat pe forum .

MC se gandea sa stergem anunturile lui Packard din cauza celor intamplate eu am spus sa nu fim asa de radicali, timpul le rezolva pe toate, vine unu si este nemultumit, vine al 2-lea si uite asa se rezolva problema .

PS> nu am actiuni la Primus ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primus - daca ar rezolva profesional si problemele...harburilor noastre poate ne-am schimba parerea, nu doar la astea noi... Si sa nu se mai uite mecanicii ca la OZN-uri la Volvo-urile din perioada `80-`90 (atunci cind acestea au "curajul" sa le intre in service), sa le repare constiincios si bine. Atunci ar fi alta mancare de peste...Pina atunci, ne chinuim fiecare cum putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anuntul este in continuare valabil pentru cei care vor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane vezi ca ai gresit topicul, aici nu esti la bursa :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now