lerry

trapa 850

5 posts in this topic

salut,am probleme cu trapa,pare a fi distrusa, nu sta inchisa,iau apa la bord,ma poate ajuta cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detaliaza "nu sta inchisa"... E crapata ? Se aude vreun bazait ? Se invarte motorasul in gol ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detaliaza "nu sta inchisa"... E crapata ? Se aude vreun bazait ? Se invarte motorasul in gol ?

Salut,nu sta inchisa datorita picioruselor de ridicare care sant rupte,am desfacut-o,din patru trei sant rupte,am gasit multa mizerie pe sine, a fost fortata si au rupt aceste sisteme de ridicare,ma intrebam daca exista un set de reparatie pentru trapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trapa se poate inchide manual, cu o surubelnita dreapta mai mare.

In plafon, unde sunt cele doua lumini acolo este mecanismul de angrenare.

Desfaci capacul cu luminile si ai acces la el; Este o piesa alba care face legatura. Iei o surubelnita, dai odata in partea de deschidere a trapei si in acel moment se decupleaza de pe axul motorului. Apoi cu grija in sensul de inchidere dai cate un sfert de tura, asezi piesele cum trebuie, mai dai un pic, mai asezi piesele rupte, interesul tau si urgenta in acest moment este sa aduci trapa la pozitia inchis sa eviti inundatia.

Apoi cu ea inchisa ai tot timpul sa cauti piesele, macar te poti folosi de masina.

motorul cu siguranta nu este ars, are o protectie f buna, cum simte cel mai mic obstacol cum se decupleaza alimentarea sa nu forteze; Cand o sa reglezi problema cu mecanismul si il reconectezi o sa mearga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trapa se poate inchide manual, cu o surubelnita dreapta mai mare.

In plafon, unde sunt cele doua lumini acolo este mecanismul de angrenare.

Desfaci capacul cu luminile si ai acces la el; Este o piesa alba care face legatura. Iei o surubelnita, dai odata in partea de deschidere a trapei si in acel moment se decupleaza de pe axul motorului. Apoi cu grija in sensul de inchidere dai cate un sfert de tura, asezi piesele cum trebuie, mai dai un pic, mai asezi piesele rupte, interesul tau si urgenta in acest moment este sa aduci trapa la pozitia inchis sa eviti inundatia.

Apoi cu ea inchisa ai tot timpul sa cauti piesele, macar te poti folosi de masina.

motorul cu siguranta nu este ars, are o protectie f buna, cum simte cel mai mic obstacol cum se decupleaza alimentarea sa nu forteze; Cand o sa reglezi problema cu mecanismul si il reconectezi o sa mearga.

Merci,dar nu ma pot opri aici,vreau sa o repar sau sa iau alta 'second' ar fi cea mai buna solutie,cunosti pe cineva cu piese?PS-daca execut manevra de care povestesi mai sus,risc sa zboare pentru ca nu mai are cine sa o tina.Eu am pus-o pe pozitia inchis dar vintul o poate smulge,deci trebuie schimbata sau reparata.Multumesc inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now